Çözüldü Dual Channel RAM'in oyun performansı nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Okt3641

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar bir önceki sorumda FPS düşmesi yaşadığımı ve bunun için bir 8 GB RAM almamı tavsiye eden çok oldu.
Sistem özellikleri.
Ryzen 3 2300X.
Corsair 8 GB RAM.
ASUS ROG STRIX RX570 4 GB.
ASUS A320M Prime k anakart.

Sizce ne kadar bir performans arttırır?

Çözüm
AMD tabanlı bir sistem olduğu için Dual Channel RAM'ler kesinlikle çok önemli. Oyununa göre yaklaşık 10-15 FPS artış yakalayabilirsiniz. En ama en önemlisi oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşamazsınız artık.
Çift kanal RAM`in önemi, bant genişliği daha fazla olur. Tek kanal 16 GB RAM bile 2X8 GB gibi performans veremez. AMD işlemcilerle daha çok fark eder.

Arkadaşlar çok sağ olun bir yerde %20 performans arttırır demişti o yüzden söyledim zaten alacaktım.
AMD tabanlı bir sistem olduğu için Dual Channel RAM'ler kesinlikle çok önemli. Oyununa göre yaklaşık 10-15 FPS artış yakalayabilirsiniz. En ama en önemlisi oyunlarda ani FPS düşüşleri yaşamazsınız artık.
İşte benimde sorunum buydu çok teşekkürler.

Merhabalar bir önceki sorumda FPS düşmesi yaşadığımı ve bunun için bir 8 GB RAM almamı tavsiye eden çok oldu.
Sistem özellikleri.
Ryzen 3 2300X.
Corsair 8 GB RAM.
ASUS ROG STRIX RX570 4 GB.
ASUS A320M Prime k anakart.

Sizce ne kadar bir performans arttırır?
FPS artışından ziyade sadece dropların önüne geçmek için bile alınır, evet FPS’inizi de arttıracaktır.

Geri
Yukarı