Dual GTX1660S Evo vs GTX 1660S Gaming X

Daha fazla  
Düşündüğüm 2 tane hazır sistemdeki ekran kartı modelleri bunlar. Hemen hemen aynı sistemler ancak arada 300TL bir fark oluyor neredeyse ve ASUS ekran kartı olan sistem daha ucuz. ASUS'a göre MSI Gaming X modelinin soğutması daha iyi diye duydum. Çok fazla bilgisayarı zorlayacak oyunlar oynamayacağım. GTA 5, Valorant, CS:GO vs tarzı diyebiliriz. Sizce 300 TL fazla vermeyi fark ettirecek sıcaklık değerleri ile karşılaşır mıyım veya performans bakımından farklılık olur mu?

Düşündüğüm 2 tane hazır sistemdeki ekran kartı modelleri bunlar. Hemen hemen aynı sistemler ancak arada 300TL bir fark oluyor neredeyse ve ASUS ekran kartı olan sistem daha ucuz. ASUS'a göre MSI Gaming X modelinin soğutması daha iyi diye duydum. Çok fazla bilgisayarı zorlayacak oyunlar oynamayacağım. GTA 5, Valorant, CS:GO vs tarzı diyebiliriz. Sizce 300 TL fazla vermeyi fark ettirecek sıcaklık değerleri ile karşılaşır mıyım veya performans bakımından farklılık olur mu?
300 TL fazla vermeyi hak edecek bir durum bulunmuyor. Asus Dual evo ile soğutmada gayet güzel iş çıkardı. Bu videoyu izleyerek 2 model arasında hiçbir fark yaşanmazken 300TL fazla para vermek istemezsiniz diye düşünüyorum.
1660Super Dual Evo alın. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

300 TL fazla vermeye değer, ama gerek yok, ASUS olanı alabilirsiniz.

300 TL daha pahalı olan sistemde SSD'de düşük + olarak ASUS model olan sistemde M.2 SSD var yanii Gaming X modeli kağıt üzerinde aynı gözüküyor cidden değerse verebilirim.
300 TL fazla vermeyi hak edecek bir durum bulunmuyor. Asus Dual evo ile soğutmada gayet güzel iş çıkardı. Bu videoyu izleyerek 2 model arasında hiçbir fark yaşanmazken 300TL fazla para vermek istemezsiniz diye düşünüyorum.
1660Super Dual Evo alın. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu bende izlemiştim teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için :)

300 TL daha pahalı olan sistemde SSD'de düşük + olarak ASUS model olan sistemde M.2 SSD var yanii Gaming X modeli kağıt üzerinde aynı gözüküyor cidden değerse verebilirim.

Bu videoyu bende izlemiştim teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için :)
Bunun zaten bir sonu yok Asus İle Msi aynı performansı veriyorlar testlerde ikisininde soğutması iyi Gaming X'in rakibi her ne kadar Rog Strix olsada 300TL fazla verecek kadar bir fark bulunmuyor. Dediğim gibi bunun bir sonu yok 1660S alıyorsun Gaming X veya Rog modeller 300+400 üzerinde koyuyor fiyatı diğer markalara göre ardından diyorsun 5600XT>1660S ne oldu? Rog model 1660S ile 5600XT fiyatı eşit denk gelince bu sefer yine bir sonsuzluğa giriyorsun. Sonra insan diyor acaba 5600XT mi 1660S mi?. Bu böyle gide gide 3080,3090'da falan bitiyor yani. Bu sebepten 300TL hem cebinizde kalır veya sistem üzerinde farklı bir yükseltme yaparsınız Cpu soğutucu vs. alırsınız kâra geçersiniz yani.

Değmez. Ucuz olanı alın geçin.

Ek olarak sistemin linkini ve tam bütçenizi öğrenebilir miyiz?

Sistem linki bu: ModArt PC-MA1 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS DUAL GTX1660 SUPER 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bütçe konusu da taksit ile almak zorunda olduğum için hazır sistem yönelik ayarladım o da yaklaşık 6binin üstünü çok geçmeyecek şekilde.

Gaming X model olan sistem de bu normalde Ryzen 5 2600 ve 8 GB RAM var ancak özelleştirme yaparak üstteki gibi yapabiliyoruz SSD hariç.

Bu sistemde bellekleri Ballistix 3200MHz yapıp adetlerini 2 yapın.
Ekran kartını 1660 Super GP OC yapın.

Bu sistem alınabilir. Toplam 6114TL tuttu.

Yeni konular

Geri
Yukarı