Dual RX 6500 XT nasıldır?

Batufunny46

Centipat
Daha fazla  
  • MSI Z490A Pro.
  • i5 11400F.
  • XPG RAM.
  • Pylon 750watt PSU.
  • XPG Defender Pro ve.
RX 6500XT almayı düşünüyorum bu sisteme sizce olur mu? Sistem iyi mi? MSI, ASUS, XFX, Sapphire gibi modeller var MSI düşünüyordum ama diğer 3 karta göre her ne kadar RX 6500 XT'nin ısınma sorunu olmasa da onlardan bir tık fazla ısınıyor ve geriye ASUS XFX Sapphire kalıyor.
XFX tasarım olarak çok hoşuma gitti onu almak istiyorum ama garanti konusunda ne olur kaygılıyım ve nasıl bir marka?
Sapphire'ye de bir ön yargı var nedense pek güvenemiyorum ve son seçenek ASUS Dual RX 6500 XT kalıyor. Sizce alınır mı? Bu kartlardan herhangi birini kullanan biri varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence performansı gayet güzel bir kart fakat 4 GB VRAM çok yetersiz kalıyor çoğu oyunda ben RX 570 kullanıyorum bu kart bile 4 GB VRAM sınırına çok fazla takılıyor.

XFX modelini kullanıyorum zaten dediğiniz gibi ısınma problemi yok ama AMD marka ekran kartlarında en çok Sapphire tercih ediliyor çok fazla bir fiyat farkı varsa XFX'ya da Sapphire düşünün derim diğerleri ekstra 200-300TL daha pahalı oluyor.

Bence performansı gayet güzel bir kart fakat 4 GB VRAM çok yetersiz kalıyor çoğu oyunda ben RX 570 kullanıyorum bu kart bile 4 GB VRAM sınırına çok fazla takılıyor.
Aynen öyle pek geleceğe yönelik bir kart değil ama ben Vega 8 den geçtiğim için çağ atlamış gibi oldum.Zaten o fiyat bandında veya o fiyatın biraz üstüne bile o karttan iyisi yok o yüzden alınır.

Bu arada model olarak ta Asus Dual öneririm bloğu daha kalın ve boru sayısı daha fazla diğerlerine göre daha iyi.

• MSI Z490A Pro.
  • i5 11400F.
  • XPG RAM.
  • Pylon 750watt PSU.
  • XPG Defender Pro ve.
RX 6500XT almayı düşünüyorum bu sisteme sizce olur mu? Sistem iyi mi? MSI, ASUS, XFX, Sapphire gibi modeller var MSI düşünüyordum ama diğer 3 karta göre her ne kadar RX 6500 XT'nin ısınma sorunu olmasa da onlardan bir tık fazla ısınıyor ve geriye ASUS XFX Sapphire kalıyor.
XFX tasarım olarak çok hoşuma gitti onu almak istiyorum ama garanti konusunda ne olur kaygılıyım ve nasıl bir marka?
Sapphire'ye de bir ön yargı var nedense pek güvenemiyorum ve son seçenek ASUS Dual RX 6500 XT kalıyor. Sizce alınır mı? Bu kartlardan herhangi birini kullanan biri varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

İlgilenirsen;

Aynen öyle pek geleceğe yönelik bir kart değil ama ben Vega 8 den geçtiğim için çağ atlamış gibi oldum.Zaten o fiyat bandında veya o fiyatın biraz üstüne bile o karttan iyisi yok o yüzden alınır.

Bu arada model olarak ta Asus Dual öneririm bloğu daha kalın ve boru sayısı daha fazla diğerlerine göre daha iyi.
GT 430 ekran kartından geçiş yapıcam bu karta baya bir çağ atlıcam o yüzden zaten 1 sene sonra büyük ihtimalle değiştiririm kartı şuanda xfx ve Asus arasında gidip geliyorum

GT 430 ekran kartından geçiş yapıcam bu karta baya bir çağ atlıcam o yüzden zaten 1 sene sonra büyük ihtimalle değiştiririm kartı şuanda xfx ve Asus arasında gidip geliyorum
Asus der geçerim soğutma performansı olarak XFX Asus'un gerisinde kalıyor sırf görüntü için kart alınır mı bilemiyorum.Bende Sapphire modelini kullanıyorum ya en ucuzunu alın ya da soğutma performansını ben geçen hafta aldım o zaman en ucuz 6500XT buydu ben de bunu aldım ama bütçem olsa kesinlikle Asus tercih ederdim.

ASUS der geçerim soğutma performansı olarak XFX ASUS'un gerisinde kalıyor sırf görüntü için kart alınır mı? Bilemiyorum. Bende Sapphire modelini kullanıyorum ya en ucuzunu alın ya da soğutma performansını ben geçen hafta aldım o zaman en ucuz 6500XT buydu ben de bunu aldım ama bütçem olsa kesinlikle ASUS tercih ederdim.

Teşekkürler Sapphire 3799 TL ASUS 3999 TL şu anda hb de sen Sapphire'den memnun musun bu gidişle ASUS alacağım gibi zaten

Teşekkürler Sapphire 3799 TL ASUS 3999 TL şu anda hb de sen Sapphire'den memnun musun bu gidişle ASUS alacağım gibi zaten
Vallahi ben de senin gibi çağ atladım Vega 8'den geçtim.Benim için mükemmel bir kart şahsen ben GTX750Tİ'a bile razıydım.Bu benim için baya üst düzey bir şey oldu.En fazla 70 dereceyi görüyor normalde kart sadece bir keresinde aşırı zorladım kartı GTA V oynarken ayarları ultraya alıp grafik paketi yükleyip çözünürlüğü 4K yapmıştım onda 80 derece görmüştü.Ama sizin o kadar zorlamayacağınızı varsayarsak en baba oyunlarda bile 70 derececyi geçtiğini görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı