DualSense 5 vs DualShock 4 V2

sertac4

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptop için Controller arıyorum. İlk başlarda Logitech F710'lara bakmıştım fiyat olarak 650 TL civarı, araştırma yaptıktan sonra çok eski kol olduğu ve pek geliştirilmediğini okudum o yüzden onu rafa kaldırdım diyebilirim. Çakma DualShock 4'lere baktım 300-400 TL arası fiyatları değiştiriyor oda pek mantıklı gelmedi. En sonunda DualSense ve DualShock 4 V2 arasında kararsız kaldım. İkisi arasında 600 TL'lik bir fiyat farkı var. Sizce 600 TL daha fazla verip Dualsens mi almalıyım? Teşekkürler.

DualSense deneyimleme fırsatım oldu bir sene kadar. İlk defa X360 gamepadinden sonra bir gamepadi bu kadar beğendim. F710 denedim DS4 denedim şu anda X1 gamepad kullanıyorum ama DualSense kesinlikle en tepeye oynar.

DualSense 5 aldım. Teşekkürler.
Merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun.
Bende yakın zamanda DualSense 5 aldım o yüzden bir kaç bilgi yazayım dedim.
Steam üzerinde DSX diye bir uygulama var onu satın alıp kontrolcünün tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Bazı oyunlar için adaptive triggerı aktifleştirebiliyorsunuz bu program aracılığıyla.
Bluetooth USB almak isterseniz ben tp-link ub500 ürününü aldım gayet memnunum.
Bu videoda DSX uygulamasıyla alakalı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun.
Bende yakın zamanda DualSense 5 aldım o yüzden birkaç bilgi yazayım dedim.
Steam üzerinde DSX diye bir uygulama var onu satın alıp kontrolcünün tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Bazı oyunlar için adaptive triggerı aktifleştirebiliyorsunuz bu program aracılığıyla.
Bluetooth USB almak isterseniz ben TP-Link UB500 ürününü aldım gayet memnunum.
Bu videoda DSX uygulamasıyla alakalı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bilgiler için teşekkürler. Bende kullanalı 2 gün olacak neredeyse gayet memnunum ancak benim bildiğim kadarıyla PC de titreşim özelliği çalışmıyor.
Ayrıca kontrolcüyü Xbox kolu gibi gösteriyor. Bu da üçgen yerine y gibi R1 yerine RT gibi simgeler çıkıyor bunun çözümü var mı bilmiyorum. İnsanı belli süreden sonra rahatsız ediyor diyebilirim.

Bilgiler için teşekkürler. Bende kullanalı 2 gün olacak neredeyse gayet memnunum ancak benim bildiğim kadarıyla PC de titreşim özelliği çalışmıyor.
Ayrıca kontrolcüyü Xbox kolu gibi gösteriyor. Bu da üçgen yerine y gibi R1 yerine RT gibi simgeler çıkıyor bunun çözümü var mı bilmiyorum. İnsanı belli süreden sonra rahatsız ediyor diyebilirim.
Oyuna bağlı, Steam'deki oyunlarda titreşim var bende ve DS4Windows ile de titreşimler çalışıyor. Yada oyun native olarak desteklemesi lazım.

Buradaki listeden hangi oyunun kontrolcüyü tam desteklediğini, kablolu/kablosuz vs. hepsini görebilirsiniz. Bunları kullanabilmek için Steam girdisini devredışı bırakmanız gerek o oyunda.

Örnek Witcher 3 tanıyor: PC'de oyunlar DualShock 4'ü Xbox Gamepadi gibi algılıyor

Geri
Yukarı