DualSense bağlantısı kesiliyor

harmanprecious

Kilopat
Daha fazla  
Çok garip bir problem anlatacağım. DualSense ile Spider-Man oynuyorum.
1 saat aynı USB 3.0 portundan oynuyorum. Sonrasında bağlantısı kesilmeye başlıyor.
Sonra farklı bir 3.0 portuna takıyorum 1 saat daha oynuyorum ve yine bağlantı kesilmeye başlıyor.
İşin garip yanı kol açılıp kapanıyor. 2.0'da kol hiç oyun oynamasam bile böyle yapıyor. USB portlarında voltaj dalgalanması mı var acaba?
Kol bozuk değil çünkü farklı bir bilgisayar üzerinden oyun oynayıp denedim böyle yapmıyor.
2 tane yeni Type-C kablo aldım sorun kabloda değil.
Bir ihtimal de acaba CPU'dan dolayı mı bağlantı kesiliyor diye düşünüyorum. Çünkü masaüstündeyken kolun bağlantısı kesilmiyor.
Böyle düşüncede voltaj dalgalanması ihtimalini daha çok arttırıyorum gözümde çünkü bilgisayarı alalı 5 sene oldu bazı yükseltmeler yaptım fakat PSU'yu hiç değiştirmedim. Acaba artık onda mı sıkıntı var diye düşünmüyorum. Bu da voltaj dalgalanması seçeneğine götürüyor.
Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB girişlerinden oynuyor ve bağlantısı kesiliyor olabilir. USB sürücülerini yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Muhtemelen USB portlarında bir sıkıntı var. Eğer bilgisayarınız Bluetooth destekliyor ise öyle kullanmayı dener misiniz? Bu sefer tetik tuşlarının özelliğini kullanamam derseniz dsx uygulaması ile o özelliğe erişebilirsiniz.

Haptic feedback çalışmıyor o vakitte.

Sorunu klavye ve fareyi çıkararak çözdüm.
Deneme amaçlı DualSense hariç bütün USB aygıtlarınızı çıkarıp test edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı