DualSense kablosuz kullanıldığında Xbox yönergesi çıkıyor

Soyki

Hectopat
Arkadaşlar selam.

İlginç bir sorunum var. Bugün kullandığım DualSense için TP-Link Bluetooth aldım kablosuz kullanmak için. Normalde ben FIFA23 oynarken kontrolcü ayarlarını Steam'den Steam girdisini devre dışı bırak yaptım. Bundaki amacım 1. görseldeki gibi tuşların DualSense'de olduğu gibi görünmesi kablolu oynarken sorun yok. Kablosuza gecince tuşlar yine aynı ama kol işlev görmedi. Bende Steam girdisini etkinleştirdim, bu sefer de tuşlar 2. görselde ki gibi Xbox düğmeleri gibi oldu. Ben bu sorunu nasıl aşarım? Bilgisi olan arkadaşlar varsa mutlu olurum. Yani hem kablosuz oynamak hem de DualSense tuşları ile oynamak istiyorum, amacım bu.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    98,2 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    131,8 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar selam.

İlginç bir sorunum var. Bugün kullandığım DualSense için TP-Link Bluetooth aldım kablosuz kullanmak için. Normalde ben FIFA23 oynarken kontrolcü ayarlarını Steam'den Steam girdisini devre dışı bırak yaptım. Bundaki amacım 1. görseldeki gibi tuşların DualSense'de olduğu gibi görünmesi kablolu oynarken sorun yok. Kablosuza gecince tuşlar yine aynı ama kol işlev görmedi. Bende Steam girdisini etkinleştirdim, bu sefer de tuşlar 2. görselde ki gibi Xbox düğmeleri gibi oldu. Ben bu sorunu nasıl aşarım? Bilgisi olan arkadaşlar varsa mutlu olurum. Yani hem kablosuz oynamak hem de DualSense tuşları ile oynamak istiyorum, amacım bu.

PlayStation kontrolcüleri Windows işletim sistemi ile uyumsuz olduğu için böyle oluyor. Aracı uygulamaları kullanmamızın sebebi kolu bilgisayara Xbox kontrolcüsü olarak göstermek için. Böyle yapınca oyun içerisinde Xbox tuşları görünüyor. Lakin bazı oyunlar (GoW 2018 gibi) içlerinde entegre edilmiş PlayStation tuş ikonları bulunduğu için ayarlardan değiştirebiliyorsunuz. FIFA'da sanırsam o özellik yok. Yapılabilecek bir şey yok bende aynı sorundan muzdaribim ancak bir çözümü yok.

Hayır fifada var kablolu oynayıp steam girdisini devre dışı bırakınca sorun yok tuşlar dualsensede ki olduğu gibi görünüyor. Ama kablosuza geçince dualsense çalışmıyor.

Hayır FIFA'da var kablolu oynayıp Steam girdisini devre dışı bırakınca sorun yok tuşlar DualSense'de ki olduğu gibi görünüyor. Ama kablosuza geçince DualSense çalışmıyor.

DS5 Windows uygulamasını indirebilirsiniz. PlayStation kollarını bilgisayara entegre etmek için kullanılıyor. Denemeye değer.

DS5 Windows uygulamasını indirebilirsiniz. PlayStation kollarını bilgisayara entegre etmek için kullanılıyor. Denemeye değer.
Denedim ama her seferinde oyun ayarlarını sıfırlıyor fifa23 ün. Sebebini anlamadım. Eğer sıfırlama olmazsa dualshock tuşları olarak gösteriyor dualsenseyi,ona da razıyım ama her seferinde oyuna girişte oyun ayarlarını baştan yapmak sıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı