Dualsense Metro Exodus adaptive trigger çalışmıyor

FurkanKutlu

Kilopat
Dualsense’i PC’ye kablo ile bağlayarak Metro Exodus: Enhanced Edition açtım ama adaptive triggers çalışmıyor. Bir de jiroskop oyun menüsünde de olduğu için sürekli sanki klavye mouse’la oynadığımı sanıyor oyun. Oyunun kendisinde olan bir sorun mu yoksa ben DSX kullandığım için mi? DSX sildim hala aynı acaba kalıntısı mı kalmış?

Edit: Menüde tek değilmiş oyunda da jiroskop açık sürekli klavye mouse moduna geçiyor.

Son düzenleme:
DSX kullanmanıza gerek yok, Steam'den aldıysanız öncelikle Steam girdisini devre dışı bırakın. Ardından kontrolcüyü kablolu PC'ye takıp, oyuna girin. Çalışacaktır.

Bu tarz özellikler kablosuz bir şekilde çalışmıyor maalesef.

DSX kullanmanıza gerek yok, Steam'den aldıysanız öncelikle Steam girdisini devre dışı bırakın. Ardından kontrolcüyü kablolu PC'ye takıp, oyuna girin. Çalışacaktır.

Bu tarz özellikler kablosuz bir şekilde çalışmıyor maalesef.
DSX’i başka desteklemeyen oyunlarda kullanıyordum. Steam girdisini kapattım oldu.

Steam varsayılan ayarları kullandığımda dualsense çalışıyor ama adaptive trigger çalışmıyor, steam girdisini kapattığım zamansa dualsense hiç çalışmıyor. Sorunu nasıl çözerim bir fikriniz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı