DualSense PC'ye bağlayınca özelliklerini kullanabilir miyim?

hortlatıyorum ama özür diliyorum, steam'e dualsense'i bağladım. horizon zero dawn ı açıyorum kol orta ps tuşu hariç çalışmıyor. farklı bir steam üzerinden oyunda denediğimde ise çalışıyor. sebebi ne olabilir?

Evet yararlanirsin. Eğer oyun PC'de DualSense destekliyorsa tam verim ve destek için Steam input, DSX ve DS4Windows gibi aracı yazılımları kapatmalisin.

Hocam ben sadece Sony oyunları için almak istiyorum yazılım vs. uğraşmak istemiyorum direkt kablo ya da Bluetooth ile bağlarsam oynayabilir miyim çalışıyor mu öyle.

Hocam ben sadece Sony oyunları için almak istiyorum yazılım vs. uğraşmak istemiyorum direkt kablo ya da Bluetooth ile bağlarsam oynayabilir miyim çalışıyor mu öyle.

Steam için direk kullanabilirsiniz fakat adaptive trigger için kablolu bağlamanız gerekli. Steam doğrudan DualSense desteğini sunuyor.

Sony oyunları için Steam vs. hiçbir şeye ihtiyacın yok. O oyunlar kendi içinde Dualsense desteği ile geliyor ve kablo ile bağladığın sürece adaptive triggers ve haptic feedback'e ulaşabiliyorsun. Hatta bu özelliklerin düzgün çalışması için Steam Input'u kapatman gerekiyor. Eğer Bluetooth ile bu özellikleri kullanmak istiyorsan DSX yazılımını kullanman lazım. Steam Input'un Dualsense desteği tamamen kontrolcüyü oyuna Xbox kolu olarak tanıtmaktan ibaret. Tam destek için DSX yazılımı ya da oyunun kendi içinde destek olması gerekiyor.

Sony oyunları için Steam vs. hiçbir şeye ihtiyacın yok. O oyunlar kendi içinde DualSense desteği ile geliyor ve kablo ile bağladığın sürece adaptive triggers ve haptic Feedback'e ulaşabiliyorsun. Hatta bu özelliklerin düzgün çalışması için Steam ınput'u kapatman gerekiyor. Eğer Bluetooth ile bu özellikleri kullanmak istiyorsan DSX yazılımını kullanman lazım. Steam ınput'un DualSense desteği tamamen kontrolcüyü oyuna Xbox kolu olarak tanıtmaktan ibaret. Tam destek için DSX yazılımı ya da oyunun kendi içinde destek olması gerekiyor.

Güzelmiş ben sadece kablo takarak Sony oyunları oynayabilirim hocam yani hiç gram ayar vs bir şey yapmama gerek yok güzelmiş. Zaten benim Xbox gamepadim var Sony oyunları için almak istiyorum.

Güzelmiş ben sadece kablo takarak Sony oyunları oynayabilirim hocam yani hiç gram ayar vs bir şey yapmama gerek yok güzelmiş. Zaten benim Xbox gamepadim var Sony oyunları için almak istiyorum.
Dediğim gibi Sony oyunları direkt tam destek ile geliyor ve Steam Input'a gerek kalmıyor. O yüzden korsan bile oynasanız tak çalıştır yapabilirsiniz. Hatta Steam'den alırsanız Sony oyunlarını Steam Input'u kapatmanız Dualsense özellikleri için daha iyi oluyor. Dediğim gibi Steam Input Dualsense'in özellikleri için değil kontrolcüyü oyuna Xbox kontrolcüsü gibi tanıtmak için çalışıyor.

Dediğim gibi Sony oyunları direkt tam destek ile geliyor ve Steam ınput'a gerek kalmıyor. O yüzden korsan bile oynasanız tak çalıştır yapabilirsiniz. Hatta Steam'den alırsanız Sony oyunlarını Steam ınput'u kapatmanız DualSense özellikleri için daha iyi oluyor. Dediğim gibi Steam ınput DualSense'in özellikleri için değil kontrolcüyü oyuna Xbox kontrolcüsü gibi tanıtmak için çalışıyor.

İnput genel bir ayarmı oyunlar için ayrı ayrımı yapılıyor hocam? Xbox gamepadim input kapatınca çalışır mı?

İnput genel bir ayarmı oyunlar için ayrı ayrımı yapılıyor hocam? Xbox gamepadim input kapatınca çalışır mı?
Steam Input'u eğer Steam geniş ekrandan ayarlarsan genel olarak ayarlamış olursun. Bir de Steam'de oyuna sağ tıklayıp özelliklere tıklayınca açılan sekmede Controller(kontrolcü) kısmı olacak orada da oyuna özel ayar yapabilirsin. Oyuna özel yapınca 3 ayar olur:
Disable Steam Input(Steam Input'u direkt kapatır)
Enable Steam Input(Steam Input'u direkt açar)
Use Default Settings(Yukarıda bahsettiğim geniş ekranda yapılan ayarları kullanır)
Eğer oyunun kendi kontrolcü desteği var ise Disable Steam Input eğer yok ise Enable Steam Input yapın. Default Settings bazen yanlış ayarlamalarda problem çıkarır. Oyunda kontrolcü desteğini şöyle anlarsın:
Eğer Steam Input'u kapatıp oyunu açtığında oyun yine de senin Xbox veya Dualsense kontrol cihazını görüyorsa o oyun Steam Input'a ihtiyaç duymaz. Eğer Steam Input kapalıyken o cihazlarla oyunu oynayamıyorsan o zaman Steam Input şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı