DualSense vs Xbox One S Gamepad

burakcosar

Zeptopat
Daha fazla  
PC için gamepad almayı düşünüyorum. Forumlara biraz baktım PC için alacaksanız DualSense'ten uzak durun denmiş bazılarında ama yorumlar şu ana göre eski. Bildiğiniz üzere yavaştan PC'de çıkan oyunlarda da desteklenmeye başlıyor DualSense. Fiyatı 1300 civarı. Diğer Yandan Xbox One S Gamepad de 1300 lira civarı. Aralarında 1 nesil fark var ama çok fark hisseder miyim falan siz neyi tercih ederdiniz?

Dualsense'te uyumsuzluk problemleri yaşayabilirsin. DS4Windows gibi yazılımlara muhtaç bırakabilir. İleriye dönük yatırım için Dualsense daha mantıklı ama bugünün şartlarında Xbox Controller hala da Windows'ta daha iyi çalışıyor.

DualSense teknoloji bakımından daha iyi bir kol. Destek konusuna gelirsek Steam'de hiç sıkıntı çekmezsiniz. Onun dışında sıkıntı çektiğiniz oyunlarda DS4Windows programını açarak Xbox kolu gibi gösterebilirsiniz. Çok basit ve stabil çalışan bir program. Sizi uğraştırmıyor.

Dualsense alalı 1 hafta falan oldu her gün 3-4 saat kullanıyorum (Steam), daha 1 tane sıkıntısını görmedim. Malzeme kalitesi falan baya iyi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı