DualShock 3 bağlantıdan 2-3 dakika sonra 1 dakika titriyor ve kullanılamıyor

furkanddemir

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bende orijinal DualShock 3 gamepad var PC'ye kendi kablosuyla bağlayınca sorun yok fakat uzatma (USB to USB dişi erkek USB) ile uzatınca bağlantıdan 2-3 dakika sonra 1 dakika boyunca titriyor ve titrerken kullanılmıyor. Yani titreşimin durmasını bekliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kablo uzun olduğu için elektrik ulaşamıyordur. (bu arada evet normal bakır kablo bile kendince voltajı az da olsa düşürüyor iletirken, biraz uzak mesafelerde)

Sorunun çözümü var mıdır acaba

USB voltajını artırırsan belki çözülür (onda da BIOS destekliyorsa yapılabilinir, benim bildiğim) ama fazla abartırsan ileride takacağın başka devreleri yakabilir, o yüzden hiç girme. Öbür orijinal kablo çok kısa değilse biraz öyle idare et bence, veya kumanda da ve bilgisayarında Bluetooth varsa öyle kullan.

USB voltajını artırırsan belki çözülür (onda da BIOS destekliyorsa yapılabilinir, benim bildiğim) ama fazla abartırsan ileride takacağın başka devreleri yakabilir, o yüzden hiç girme. Öbür orijinal kablo çok kısa değilse biraz öyle idare et bence, veya kumanda da ve bilgisayarında Bluetooth varsa öyle kullan.

Kablo ne kısa ne uzun Bluetooth desen onunla da bağlanmıyor en iyisi böyle idare etmek

Arkadaşlar sorunun çözümünü kendim buldum benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımım dokunsun çözümü anlatıyorum.
Öncelikle DualShock 3 PC'ye bağlı şekilde
Steam > Ayarlar > Kontrolcü > Genel Kontrolcü Ayarları > Tespit Edilen Oyun Kumandaları > Tercihler > Titreşim Tercihi "Kapalı" yapın.
Sorununuz çözülmüştür.

Son düzenleme:
Titreşim yaparken fazla voltaj yediği için oluyordur doğru ya :D, böyle bir ayar olduğunu bilmiyordum.

Arkadaşlar sorunun çözümünü kendim buldum benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımım dokunsun çözümü anlatıyorum.
Öncelikle DualShock 3 PC'ye bağlı şekilde.
Steam > ayarlar > kontrolcü > genel kontrolcü ayarları > tespit edilen oyun kumandaları > tercihler > titreşim tercihi "kapalı" yapın.
Sorununuz çözülmüştür.

Çözüldü olarak işaretlenebilir!

Geri
Yukarı