Dualshock 4 Bilgisayar İçin Titreşim Özelliği Nasıl Açılır?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Selamlar, yaklaşık 1 ay gibi bir süredir bilgisayar üzerinde dualshock 4 kullanmaktayım. Ama daha önce hiçbir oyunda titreşim özelliğinin çalıştığına şahit olmadım. Titreşim özelliğini çalıştırmak için ne yapmak gerekli?

Hangi oyun? Platform ve oyuna göre değişiyor.
Mortal Kombat 11, A Plague Tale: Innocence gibi oyunlar üzerinde titreşimin çalıştığına şahit olmadım, kol ile oynadığım birçok oyun oldu, tam olarak hepsini hatırlamıyorum. Fakat hiçbiri titreşim özelliğini tetiklemedi.

Hocam DS4 Tools programı kurulu mu?

Hocam DS4 Tools programı kurulu mu?
DS4 Tools programını şahsen Technopat Sosyal "Yazılımlar" Kısmına ben yüklemiştim. O program çoğu şey için işime yaradı, fakat bu titreşim konusunda işimi maalesef görmedi.
DS4'ü bağladığınız program üzerinden titreşim motorlarının çalıştığını kontrol ettiniz mi? Orada çalışıp oyunlarda mı çalışmıyor sadece?
DS4 için özellikle program kullanmıyorum şu an. Otomatik olarak bağlanıyor. Bazen bluetooth özelliği ile bağlıyorum, bazen kablo ile bağlıyorum.

Hocam inputmapper diye bir programa rastladım. Genelde İngilizce yazıyor. Pek anlamadım. Kontrol edebilirsiniz.

Diğer platformları bilmiyorum ama Steam'de ki oyunlar için geniş ekran modunu kullanırsanız ve ayarlardan Playstation Yapılandırma Desteği'ini açarsanız oluyor.

Ekleme: Şimdi hatırladım Steam dışı oyunları da Steam'e ekleyip geniş ekrandan girerseniz oluyor sanırım çünkü ben FIFA oynarken direğe gelen şutlarda kol titriyordu.

Geri
Yukarı