DualShock 4 sağ analog yukarı kayma sorunu

kratosdeniz

Centipat
Ben geçenlerde bir DualShock 4 aldım. 8 ay geçti ve sağ analog sürekli yukarı kayıyor. Bilgisayarıma Steam'dan PES 2020 almıştım tabii o zamanlar sorun yoktu. PES 2020 Online serverleri artık kullanılmamaya başlayınca Steam'dan PES 2021 juventus Edition aldım. Neyse konuya dönelim, oyunu açtım ilk başta her şey iyiydi. Online servere girdim, 96'lık ronaldoyu aldım. 100'e bastım maça girdim bir tane sonra telefon çaldı. Dikkatim dağıldı kolu bıraktım bir kenara tabii oyunu, Online serverde olduğum için durduramadım. Telefon işini hızlı bitirdim sonra bir baktım, adam yukarı gitmeye çalışıyor. Ben dokunmamama rağmen neyse maçı 3-2 kazandım fakat maç ortasında analogta sürekli elim olduğu için sorun olmadı. Ana menüye geri döndüm, sol analogun yanında ileri geri sağa sola hareket ettirme tuşları bir çalışıyor. Bir çalışmıyor, anlamadım gitti. Reset attım olmadı, analogun içini üfledim gene olmadı. Modeme reset attım gene olmadı, sizin bir öneriniz var mı bu konu hakkında?

Dualsock 4'ün altında " reset" tuşu vardır. Vida yuvalarından farklı ince bir deliktedir. Kürdanla hafif bastırın kol kendini resetlesin belki yardımı olur.

Genelde bu sorun oldumu garantiye gönderin drifting problemi var diye belirtirseniz sony eurisa garantiliyse değiştirirler bende değiştirmişlerdi.

Geri
Yukarı