DualShock temizleme nasıl yapılır?

Dıştan temizleyebilirsin temizleyebileceğin kadar. İçini açmayı düşünüyorsan hiç girişme o işlere derim. Benimki de 5 yıldır temizlenmedi. Hiç performansa etkisi yok. Dıştan alabildiğin tozları al yani. Mikrofiber bez vs. olur.

Merhaba 5 yıldır PS4 kullanıyorum ve DualShock toz ve parmak izi. Acaba bu nasıl temizlenir bilen var mi?

Oyun kolu nasıl temizlenir?​

• Adım #1: Oyun kolunu kapatın, kablosu varsa çıkartın ve aksesuarlarını sökün.
  • Adım #2: Köşelerden ve girintilerden tüm pislikleri çıkartmak için kürdanı kullanın.
  • Adım #3: Gövde ve tuşlardaki kalıntıları ve kırıntıları temizlemek için pamuklu çubuğu veya diş fırçasını kullanın.
  • Adım #4: Daha kapsamlı bir temizlik adına kumaş bir bez kullanın.
  • Adım #5: Bulaşık deterjanı ve suyu yavaşça karıştırın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #6: Pamuklu çubuğun bir ucunu karışıma batırın, geri kalanını ise sprey kutusuna boşaltın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #7: Karışıma batırılmış pamuklu çubuğun dikkatlice adım 3 ve 4’ü tekrarlayarak kullanın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #8: Pamuklu çubuğu sürdüğünüz yerleri kuru bir bez ile kurulayın. (Tercihe bağlı)

Oyun kolu nasıl temizlenir?​

• Adım #1: Oyun kolunu kapatın, kablosu varsa çıkartın ve aksesuarlarını sökün.
  • Adım #2: Köşelerden ve girintilerden tüm pislikleri çıkartmak için kürdanı kullanın.
  • Adım #3: Gövde ve tuşlardaki kalıntıları ve kırıntıları temizlemek için pamuklu çubuğu veya diş fırçasını kullanın.
  • Adım #4: Daha kapsamlı bir temizlik adına kumaş bir bez kullanın.
  • Adım #5: Bulaşık deterjanı ve suyu yavaşça karıştırın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #6: Pamuklu çubuğun bir ucunu karışıma batırın, geri kalanını ise sprey kutusuna boşaltın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #7: Karışıma batırılmış pamuklu çubuğun dikkatlice adım 3 ve 4’ü tekrarlayarak kullanın. (Tercihe bağlı)
  • Adım #8: Pamuklu çubuğu sürdüğünüz yerleri kuru bir bez ile kurulayın. (Tercihe bağlı)
Keske kaynak belirtseydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı