DualShock 4 vs Xbox Controller ( 9. nesil )

Unaxpre

Kilopat
Makaleler
14
Yer
İstanbul
Oncelikle PC'de kullanacagim ama uzun omurlu bir şey ariyorum. Xbox PC ile direk uyumlu ama DualShock ise program araciligi ile bu benim için sikinti degil. Daha onceleri DualShock 3 kullandim ama o bozuldu yeni arayis icerisindeyim. 2 koluda daha once hiç kullanmadim. Ellerim DualShock 3'e gore cok buyuk kalıyor kullanirken parmaklarim birbirine giriyordu resmen, bu sebeple kullanimi rahat kol aliyorum. Xbox kolunun analog bölümü solda kalıyor ve bu bana sanki daha rahat edecekmisim gibi geliyor. Tavsiyeniz nedir?

PC için her türlü Xbox kontrolcüsünü öneririm. Ayrıca Xbox kontrolcüsü daha ergonomik geliyor şahsen. Dediğiniz gibi direkt oyunlarla uyumlu çalışacak, ekstra bir program ihtiyacı duymayacaksınız kullanırken. Yine de siz hangisini daha çok kendinize uygun görüyorsanız onu alın.

PC için her türlü Xbox kontrolcüsünü öneririm. Ayrıca Xbox kontrolcüsü daha ergonomik geliyor şahsen. Dediğiniz gibi direkt oyunlarla uyumlu çalışacak, ekstra bir program ihtiyacı duymayacaksınız kullanırken. Yine de siz hangisini daha çok kendinize uygun görüyorsanız onu alın.

Daha önce hiç Xbox kontrolcüsü kullanmadım. Analogları nasıl DualShock'a göre daha mı küçük?

Daha önce hiç Xbox kontrolcüsü kullanmadım. Analogları nasıl DualShock'a göre daha mı küçük?

Hemen hemen aynı boyuttalardır ya da Dualshock 4'ün analogları daha küçüktür.

PC için kullanıcaksan Xbox kolunu öneriyorum. Kendim 2 aydır Xbox series kolunu kullanıyorum çok rahatım ve neredeyse her oyunu uyumlu Bluetooth bağla yeter yaslan arkana.

Yeni konular

Geri
Yukarı