Dublex evde internet çekmiyor

Thanatossx

Hectopat
Vallaha çıldırtıcak artık bu durum beni, hızlıca durumu anlatayım. Evimiz dublex geçen yaza kadar salondaydım. (Salon üst katta) yeni masa siparişim ile artık odamdayım. (Odam alt katta) son zamanlarda laptopta telefonda falan internet rezalet 1 2 diş geceleri güzel çekiyor bir tek. Şimdi ben bu bağlantıyı nasıl düzeltirim odama kadar Kablolu çözümler önermezseniz sevinirim. Kablo her yere dolanır falan çok uzun yolu var o kablonun olmaz yani. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Çözümleriniz Max 200-250 lira bütçeli olursa sevinirim. Tabii daha uygunda olabilir.

Vallaha çıldırtıcak artık bu durum beni, hızlıca durumu anlatayım. Evimiz dublex geçen yaza kadar salondaydım. (salon üst katta) yeni masa siparişim ile artık odamdayım. (odam alt katta) son zamanlarda laptopta telefonda falan internet rezalet 1 2 diş geceleri güzel çekiyor bir tek. Şimdi ben bu bağlantıyı nasıl düzeltirim odama kadar kablolu çözümler önermezseniz sevinirim. Kablo her yere dolanır falan çok uzun yolu var o kablonun olmaz yani. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Çözümleriniz Max 200-250 lira bütçeli olursa sevinirim. Tabii daha uygunda olabilir.

Xiaomi Mi Router 4A
Router ile halledebilirsin.

Dublex evlerde maalesef tekbir modem yetersizdir sizi bir mesh sistemi ancak kurtarabilir ve 250 TL'ye bu işi çözebiliceğinizi sanmıyorum çıldırmak istermiyorsanız biraz bütçe ayırıp bir mesh sistem kurun madem ekstra kabloda istemiyorsanız tek çareniz bu.

Sinyal yükseltici yerine router alman daha sağlıklı olur sinyalin frekansını yükseltirken kalitesinden feragat ediyor ve yeterli hiz alamazsınız modeminden kablo ile ruterden dağıtırsan daha iyi hız ve sinyal kalitesi alırsın.

Dublex evlerde maalesef tekbir modem yetersizdir sizi bir mesh sistemi ancak kurtarabilir ve 250 TL'ye bu işi çözebiliceğinizi sanmıyorum çıldırmak istermiyorsanız biraz bütçe ayırıp bir mesh sistem kurun madem ekstra kabloda istemiyorsanız tek çareniz bu.

Sizce bu iş için ne kadar bir bütçe gereklidir?

Tam olarak bilmiyorum şu anda ama 100'ü geçmiyordur.

100'ü geçmezse fazla bir şeye gerek yok o zaman ben daha büyük sandım bayağı çekmiyor deyince.
250 300'e bir router alın muhtemelen işinizi görür.
Çoğu kişi memnun kalmış bende Keenetic modem kullanıyorum memnunum çekim alanından.

Yeni konular

Geri
Yukarı