Dün aldığım 24 saat engel

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Technopat forumundan 24 saat boyunca uzak kalmanın acısını tarif etmem imkansız. Alt-Tab atınca ki o siyah çizgiyi görmek... Çok sinir bozucu. Bundan dolayı haksız olabileceğini düşündüğüm bir cezayı 24 saat boyunca çekmek çok üzücü.
Öncelikle burada gördüğünüz konuda bir arkadaş R5 2600X işlemcisine RTX 2060 takmak istediğini ve darboğaz gibi şeylerin yaşanıp yaşanmayacağını sordu.
Bende;

Hocam 2 yıla yakındır R5 2600X ile RTX 2060 kullanıyorum. Darboğazın D'si bile söz konusu değil. 2600X sanılanın aksine çok güçlü bir işlemcidir. RTX 2080 hatta Ti ile kullanan 100'lerce insan var.

@Erenhamza dostum RTX 2060 hatta 2070'e kadar istediğin kartı alabilirsin. Darboğaz yaşanmaz.

Dedim.
Ancak konuda çözünürlük adına hiçbir şey geçmediği için ve RTX 2070 2K oyunculuğuna uygun bir kart olduğundan dolayı tekrardan 2K ve 4K ibarelerini eklemekten çekindim.
Zaten konunun hemen ardından @Jonathan North dostuma yazdığım paragraf da belirtmiştim;

Dediğiniz doğru kullanan çoğu insan burada olduğu gibi 2K veya 4K kullanıyorlar ama 2060 ile herhangi bir darboğaz yaşatması imkansıza yakın. Ciddi anlamda güçlü ve yeterli bir işlemci. Dediğiniz gibi optimizasyon olarak işlemci gerektiren oyunlarda sıkıntı yaşabilir ama hissedilir bir sorun olmaz. Açıkçası ben yaşamıyorum ama yine de ihtimalleri göz önünde bulundurmak lazım. Bunun dışında 3000 serisini beklemenizi öneriyorum sonuçta 2060'ın şu an alınması biraz saçma. RTX açma gibi hayalleriniz varsa maalesef 45 FPS üstünü göremiyorum. Yani bu kartı GTX 2060 olarak düşünmeniz daha sağlıklı.

Belirtmeme rağmen neden böyle bir ceza aldım ve neden konu içinde bana sorulmadı çok merak ediyorum. Arkadaşımızın monitörünün 2K mı yoksa 4K mı olduğunu nereden bilebilirdim? Hiçbir şey dün benim 24 saat boyunca yediğim cezayı geri getirmeyecek ama yine de bu bir tavsiye tarzındadır. Böyle algılarsanız çok ama çok mutlu olurum. Değerli moderatör ve yetkili arkadaşların Technopat'a yaptığınız emeğin farkındayım ve saygı duyuyorum. Sadece bir karşılık bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarıda herhangi bir sorun yok. "2600X'in 2070'e kadar darboğaz yapmaz" dediğiniz için uyarı aldınız. Nereden bilelim 2K'yı kastettiğini? Cümlede "2K" ile ilgili herhangi bir yazı göremedim. Çözünürlük belirtmediğiniz için 1080P'yi referans almış oluyorsunuz. Çünkü günümüzün standart çözünürlüğü 1080P'dir. Mesajınızı okuyan herhangi bir üye bunu "1080P'de darboğaz" yapmaz gibi algılayabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı