Dünya çok kötü bir yer

Kanka başkalarının inancına karış hawli ol. (!)

Ben zaten hAwLiyim 😎
Dostum ben ateist değilim ama sadece çok az tıp bilmek gerekiyor beyin olmasa insanın yaşayamayacağını anlamak için.

O mesajı şakasına yazdım zaten kimsenin inancına karışmam ben.
Ne derseniz deyin ama herkesin inancı kendine. Ha ben inancımı toplum içinde açıklıyor muyum? Hayır. Ama ateistim diyene müslüman ol dersek müslümana budist ol dersek bu işin sonu bitmeyecek.

Doğru diyorsunuz hocam zaten ben o mesajı şakasına atmıştım gerçek değil yani kimsenin inancına karışmam.

Bir gün bu evren ve içindeki bizler sonsuza kadar yok olacaksa bence iyiliktir kötülüktür bunları düşünmenin hiçbir anlamı yok. Bir insan maksimum 100 yıl aralıksız acı çeksin, öldükten sonra ne acı kalır ne dert.

Afrika bölgesindeki düzensizlik, Amerika vb. bölgelerde ki cehalet ve bireysel silahlanma (gereksiz fazla özgürlük), orta doğuda ki cehalet, tüm dünyada paranın en büyük güç olması, paranın uyuşturucu baronları/mafyalar/teröristler gibi tiplerin elinde olması, insanların garip dinler/ırklar/ideolojiler için başkalarına zorbalık yapması, kendi çıkarı için başkasını öldürebilen insanlar.
Dünyanın hiçbir yeri iyi, güzel değil.

Önceden Afrika da yıllar süren yolculuklar yapmak isteyen biri idim, son zamanlarda Kerem Gök videolarında çok sardım ve dünyanın tezek çuvalından ibaret olduğunu çok daha net bir şekilde anladım. Tek amacı doğmak, büyümek, üremek, tapınmak, ölmek olan insanlar psikolojik olarak çok daha mutlu.
Keşke taşı taşa vurarak ateşi bulmaya çalışsaydım da bu dönemde yaşamasaydım.

Teknoloji hak ettiğinden çok fazla gelişti, ilerledi; insan daha ayağının altındaki suların dibinde ne olduğunu bilmeden diğer galaksileri izlemeye başladı.
İnsanlığın sonunu H*tler gibi faşist bir diktatör, dönemin çok ilerisinde ki teknolojileri ile getirecek. Büyük ihtimalle bunu biz göremeyiz ama diğer nesillerin göreceğine eminim. O zaman artık devletler devrinin bitmiş ve şirketler devrinin açılmış olmaya başlayacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak 70 yıl süren masalı yaşayan aciz varlıklarız [ölümsüz insanlar hariç (öldükten sonra hatırlanmak ve yaptığın şeylerden insanların faydalanması bence ölümsüzlüktür)], bu kadar tantanaya ne gerek var?

"Bu yüzden garip, sözlerimde ders araman,
Çünkü bütün bu isyan kibir fitne kahır yalan.
Bi' gerçek var hayatında, hayatta olmayacak bir sabah annen baban.
Tek bir gün geçirme sarılmadan..."
-Contra, Çivi.
Bende kötü olduğunu düşünüyorum ve genel olarak Pesimistim, ancak yerine göre Optimist yerine göre Pesimist olmalıyız.

Dünya kötü bir yer tamamda siz iyi mi olmak istiyorsunuz kötü mü tüm mesele bu.

Bu dünya kötülerin dünyası eğer kötü olursanız Afrika'yı gezebilirsin, iyi olursanız doğduğunuz yerde ölürsünüz.

Kötü bir olması yalnızca duygusal bir yorum. Dünya olması gerektiği gibi bir yer. Güçlü ve adapte olanın hayatta kaldığı bir yer. Günümüzde içinde bulunduğun hayat şartlarında eğer çok paran olsaydı böyle düşünmüyor olurdun. Bizi böyle düşünmeye yönlendiren duygusal durum, istediklerimizi yapamıyor oluşumuzdan kaynaklanıyor. Yani güçlü değiliz.

O yüzden bazen düşünüyorum, insanoğlu ne kadar zeki aynı zamanda ne kadar aptal. Ne kadar merhametli aynı zamanda ne kadar cani. Şu dünyada bir sürü buluş bulan da insanoğlu, insanları öldürecek kadar cani olanda insanoğlu. Bunları düşünmeyip hayattan zevk almak eğer yapabiliyorsak en mantıklısı.

Geri
Yukarı