Dünya geleceği hakkında kaygı

LOS3R

Femtopat
Katılım
1 Temmuz 2021
Mesajlar
44
Konu başlığına gelirsek gelecek kaygım var evet ama benimki dünyanın yok olması hakkında. Yani ormanlar yanıyor salgınlar çıkıyor kutuplar eriyor kuraklık artıyor sular bitiyor gerçekten bundan çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?
 

B.I.L.G.I.N

Hectopat
Katılım
23 Kasım 2016
Mesajlar
418
İleride kutuplar hariç hepsine bir çözüm bulunur bence. Ama olası çözümler bizim hayatımızı da kökünden etkileyecek türden olur herhalde. Müdahale edebileceğin bir şey yok. Herkes kendi derdinden bu tür şeyleri es geçiyor zaten.
 

mhurkan

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
1.893
Çözümler
14
Yer
Büyük İzmir İmparatorluğu
Dünyaya hiçbir şey olmayacak. Doğa bir şekilde yolunu bulmayı biliyor. Kendini iyileştirme konusunda mükemmel bir organizmaya sahibiz. Ancak İnsanlık için aynı şeyleri söyleyemem. Eğer ciddi bir "farkındalık" seviyesine ulaşamazsak bu Mavi Gezegendeki son 1000 yılımızı yaşıyoruz diyebiliriz.
 

mostar

Kilopat
Katılım
8 Temmuz 2016
Mesajlar
2.443
Makaleler
10
Çözümler
4
Yer
entity
Dünya'nın sonunu sen görmezsin merak etme. Ama elbet bu Dünya da yok olup gidecek. Bu sığır insanoğluna maksimum 1000 yıl veriyorum. İnsanlık elini attığı her şeyi çürütüp yok ediyor.
 

Predecessor

Picopat
Katılım
3 Aralık 2020
Mesajlar
109
Yer
Wormhole
Karamsar olmak istemem, fakat dünyada kontrolsüz bir nüfus artışı var ve bu da kaynakların hızlıca tüketilmesine yol açıyor. Ayrıca bu şekilde bir on yıl daha dünya ilerlerse, bence daha farklı senaryolarla karşı karşıya kalacağız.
 
Yukarı