Dünya nereye gidiyor?

dizel_ahmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
😞

Beni korkutan ve sinirlendiren meseler.

Batının bütün yaptığı sömürge katliam doğulu ülkeler arasında savaşlar çıkarmasına rağmen kendine haklı muamelesi yapıp doğulu ülkeleri kötülemesi Afrika'yı küçümseyip dalga geçip bir yandan'da sömürerek şu anda bu kadar güçlü olması. K-pop'un insanları cinsiyetsizliğe, akıcı cinsiyet veya eşcinselliğe sürüklemesi. Belli bir ateist toplumun inancı olan insanların inançlarıyla dalga geçip o insanları salak yerine koyması. Ülkemizde artan batı aşkı ve özentiliği (batı sömürge yapmasa ve doğulu ülkeler arasında savaş çıkarmasa bugün bu kadar hayatın ucuz ve lüks olduğu bir yer olmazdı). Artan islamofobi. Amerika polisi. Batının siyahi insanlara olan nefreti (batı siyahi insanları köle olarak kullanarak güçlendi özellikle İngiltere ve ABD siyahi insanları kullanarak güçlendi ve büyüdü). Yunanistan'ın Türkiye'ye yaptıkları yok sayılıp Türkiye'nin en ufak hareketinin kınanması, yunanistana üstünlük verilmesi. Osmanlının büyük kısmını oluşturan orta doğu ülkelerinin ülkemizde küçümsenip dalga geçilmesi.

En sonunda kıyametin gerçekleşeceği ve Allah'ın adaleti sağlayacağını bilmek beni rahatlatıyor...

Siz de size aynı duyguları yaşatan sorunları yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
😞

Beni korkutan ve sinirlendiren meseler.

Batının bütün yaptığı sömürge katliam doğulu ülkeler arasında savaşlar çıkarmasına rağmen kendine haklı muamelesi yapıp doğulu ülkeleri kötülemesi Afrika'yı küçümseyip dalga geçip bir Yandan'da sömürerek şu anda bu kadar güçlü olması. K-pop'un insanları cinsiyetsizliğe, akıcı cinsiyet veya eşcinselliğe sürüklemesi. Belli bir ateist toplumun inancı olan insanların inançlarıyla dalga geçip o insanları salak yerine koyması. Ülkemizde artan batı aşkı ve özentiliği (batı sömürge yapmasa ve doğulu ülkeler arasında savaş çıkarmasa bugün bu kadar hayatın ucuz ve lüks olduğu bir yer olmazdı). Artan islamofobi. Amerika polisi. Batının siyahi insanlara olan nefreti (batı siyahi insanları köle olarak kullanarak güçlendi özellikle İngiltere ve ABD siyahi insanları kullanarak güçlendi ve büyüdü). Yunanistan'ın Türkiye'ye yaptıkları yok sayılıp Türkiye'nin en ufak hareketinin kınanması, yunanistana üstünlük verilmesi. Osmanlının büyük kısmını oluşturan orta doğu ülkelerinin ülkemizde küçümsenip dalga geçilmesi.

En sonunda kıyametin gerçekleşeceği ve Allah'ın adaleti sağlayacağını bilmek beni rahatlatıyor...

Siz de size aynı duyguları yaşatan sorunları yazın.

En korktuğum ne savaş ne de ölüm. Ben susuzluktan korkuyorum. Suyumuz bitiyor. Ölüyoruz.

Güzelim ülkemin göz göre göre yıkılması, susuzluk, korona. Dünya çok kötü bir yer olmaya başladı. Ne zamanlar vardı mahallede top oynarken geçirdiğimiz zamanlar. Tek acımız dizlerimizin kanamasıydı. Babamın hayatını kaybetmesinden korkuyorum. Bende ne savaş, ne ölümden korkuyorum. Buraya küçüklüğü anlatacak bir söz bırakıyorum. Kimine göre güzel kimine göre kötü olabilir. Bana göre güzel. Cidden tek derdimin topumun patladığı zamanlara dönmek için her şeyimi verirdim. Keşke dönebilsem. Keşke dönebilsek. Eski dostlukları özledim. 1 2 liraya neler alabildiğimizi özledim. O zamanlar çeyrek altın ne kadardı 30 TL falandı galiba. Ah hayatım ah.

"Akşam ezanı vakti eve dönerdim usulca ben.
Top oynardım arsalarda, yere düşsemde koşardım.
Eskiden her şey güzeldi tek bir öğüne salça ekmek.
Mahallede maçlar olur, o günlerimize yaşlar eklendiğinden.
Beri mutsuzum gözlerimize fazla renkte.
Bulaşmıyordu morluklar sadece dizlerde yani...
En büyük derdimiz; bahçesine top kaçan amcaydı.
Patlatıp verirdi, üzülürdük gidip yeni bir tane daha alırdık..."

Eger müslümansanız bu tarz şeylerden korkmamaniz gerekir.

Ayrica ben de sizin gibi bu dünyada yapılanların cezalandirilacagina inanmak isterdim ama maalesef.

Güzelim ülkemin göz göre göre yıkılması, susuzluk, korona. Dünya çok kötü bir yer olmaya başladı. Ne zamanlar vardı mahallede top oynarken geçirdiğimiz zamanlar. Tek acımız dizlerimizin kanamasıydı. Babamın hayatını kaybetmesinden korkuyorum. Bende ne savaş, ne ölümden korkuyorum. Buraya küçüklüğü anlatacak bir söz bırakıyorum. Kimine göre güzel kimine göre kötü olabilir. Bana göre güzel.

"Akşam ezanı vakti eve dönerdim usulca ben
Top oynardım arsalarda, yere düşsemde koşardım
Eskiden her şey güzeldi tek bir öğüne salça ekmek.
Mahallede maçlar olur, o günlerimize yaşlar eklendiğinden.
Beri mutsuzum gözlerimize fazla renkte.
Bulaşmıyordu morluklar sadece dizlerde yani...
En büyük derdimiz; bahçesine top kaçan amcaydı.
Patlatıp verirdi, üzülürdük gidip yeni bir tane daha alırdık..."
Geçmiş olsun.

Sermaye kimdeyse güç ondadır. Batının olayı budur. Sömürür üstüne sana kendi yaşam tarzını satar. Sen de onlar gibi yaşayınca güçlü olacağını zannedersin. Halbuki maharet okumaktadır, ilimdedir inanç meselesidir.
Bugün ırkçlıkta, islamafobi de artar. Normaldir. Herkes kendi çıkarını korur. Biz güçlü olmazsak bizi de ezerler.

Bugün olmazsa yarın eninde sonunda kimsenin yaptıkları yanına kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı