Dünyada bir ilk, TikTok için Ukrayna'da üniversitede fakülte açıldı

@kino, ben para veriyorum gibi bir şey demedim. Para verdiğimi nereden çıkarttınız?

Verenler için diyorum. Para kazanan varsa para veren de var. Twitch'de dişi yayıncılara para veriyor gidip Onlyfans'ı kötülüyor. YouTube'da takip ettiği kanallar 80 IQ'ya hitap ediyor gelip "TikTok kullanan aptaldır" diyor. Böyle bir paradoks var Türkiye sınırlarında. Kendileri kullanmıyor ve yapmıyorsa o kötüdür ve diğerleri de yapmamalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir üniversitede bir bölümün açılması demek o bölümün müfredatının üniversite tarafından kabul edilmesi, müfredata uygun ders programının ve içeriğinin hazırlanması, bölüm ve konularına ilişkin akademisyenlerin hazır bulunması, ilgili yönetmelik ile de bu bölümün işletilmesi demektir.

TikTok'un bu anlamda bir özelliği mi varmış ki bunun bölümü açılmış?

Ha şu olur, bizdeki adıyla iletişim & tasarım, 3 boyutlu görselleştirme gibi bölümlerde ek ders olarak (o da içeriğinin ne olacağıyla alakalı) ama direk o uygulamanın adı kullanılmadan "sosyal medya dersi" gibi bir şey eklenmiş olabilir.

Ama "TikTok için fakülte açıldı" deyince insan ister istemez soruyor, o fakültede kaç tane bölüm var diye.

Bence yalan yanlış bir haber. Zira dekan dedikleri kadının adını (liliya mojayeva) internette aratınca hiçbir bilgiye erişemiyoruz. Üniversitenin internet adresi ne? Kadın hangi fakültenin dekanı vs?

Hocam TikTok için bu kadar dil dökmeye değer miydi?

Verenler için diyorum. Para kazanan varsa para veren de var. Twitch'de dişi yayıncılara para veriyor gidip Onlyfans'ı kötülüyor. YouTube'da takip ettiği kanallar 80 IQ'ya hitap ediyor gelip "TikTok kullanan aptaldır" diyor. Böyle bir paradoks var Türkiye sınırlarında. Kendileri kullanmıyor ve yapmıyorsa o kötüdür ve diğerleri de yapmamalıdır.
Benim eleştirdiğim konu ise burada başlıyor işte. Twitch'de dediğiniz gibi dişi yayıncılar özellikle prim kasanların bana göre TikTok çekenlerden bir farkı yok. İnsanlar eleştiri yaparken öncellikle kendinden başlayarak yapmalı. Dediğim gibi ben belgesel ve yararlı içerik çekenleri çok seviyorum. Ama onun harici pek saygı duyamıyorum ne yazık ki. Kendi kuzenime dahi eleştirilere tabii tuttum bu konu yüzünden.

@Strider0628, ben Twitch bile izlemiyorum şahsen. YouTube'den ara sıra Apophis gibi yayıncıların LoL gameplay videolarını izliyorum. Eğlenceli oluyor.
Platformları nasıl kullanılacağını bilmek insanların elinde. Aslında çoğu platform doğru bilgi ve içerik bulunduğunda gayet güzel oluyor. ☺️

@Strider0628, haklısınız. Yayıncılara para atmak bana çok saçma geliyor, o paranın ne zorluklarla kazanıldığını biliyorum. Bir de onlara para mı yedireceğim?
Bu konuda size hak veriyorum. 16 yaşındaki çocuk gidip de babasının bin bir türlü şu devirde zar zor kazandığı parayı onun gelişiminde pek de katkı sağlamayacak yayıncılara bağış atmasını üzülerek ki görüyorum. Ama buna karışamam, bu kişinin kendi kişisel düşünce ve özgürlüğü.

Geri
Yukarı