Dünya’da son 1 saat içerisinde gerçekleşen Depremler

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
Dünya’da son 1 saat içerisinde gerçekleşen depremler! Olağanüstü bir hareketlilik var.

🇨🇱 Şili: 5.5
🇦🇱 Arnavutluk: 5.5
🇯🇲 Jamaika: 7.7
🇨🇺 Küba: 7.7
🇺🇸 ABD: 4.0
🇪🇸 İspanya: 4.0
🇮🇩 Endonezya: 4.5
🇮🇳 Hindistan: 5.1
🇹🇷 Türkiye/Kars: 3.6
🇮🇶 Irak: 4.5
🇭🇳 Honduras: 7.7
🇭🇹 Haiti: 7.7

Jamaika, Küba, Honduras, Haiti aynı deprem. Bu kadar hareketlilik de normal herhalde, sonuçta Kandilli Rasathanesi'nin sitesine bakınca gün içinde Türkiye'de de bir sürü deprem oluyor.

Bina öldürür.
"Bina öldürür" derken orada özne sorunu var. Binayı yapan, kötü yapana izin veren kötü yönetimleri gizleyen bir özne.
Bina öldürmez binayı kötü yapan ustalar öldürür, ona rıza gösteren sistem öldürür.

Deprem öldürmez bina öldürmez ama sistem öldürür, kötü yönetim öldürür.
1580251475104.png

@Handsome Reis Çok doğru söylemiş mizahı yapılacak bir şey yok bence ortada. Şöyle düşün silahı A kişisi B kişisine sıksın. Asıl öldüren şey mermidir tamam ancak kim öldürdü deriz ve kim hapse girer? Tabii ki de A kişisi. Toplumun da bilinçlenmesi önemli bu noktada. Kişinin imkanı yettiği kadarıyla en sağlam binada oturması gerekir.

Yok sistemmiş, binaymış bunlar cart curt. İnsanoğlunun mayasında var bir işe girişirken üçü beşi kurtarma çabası. Aynı şey inşaat işlerinde de mevcut. Harcı kurtarayım, demiri kurtarayım derdi.
Derdi de kötü niyetli değil aslında. Kişiden kişiye değişir. Dünyada hammadde kıtlığının etkisiyle temel inşaat kaynaklarının fiyatlarının fırlamasıyla alakalı. Madem o kadar iyi yürekliler var aramızda, o zaman onlar yapsın bu binaları. Yok atanamadım, okuyamadım, iş yok, bana iş vermediler demeyin bence her şey azim ve mermer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı