Dünyadan Atlasa nasıl düzenlenmeli?

Penthos Music

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eklemem gerekenler nedir? Neler fazla olmuş? Söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eklemem gerekenler nedir? Neler fazla olmuş? Söylerseniz sevinirim.
Çok büyük bir şekilde ses-ritim kayması var. Şehinşah'ın sesi çok boğuklaşmış. Bu haliyle kulak yoruyor dostum :( Sesi beatten fazla yavaşlatmışsın sanırım.

Onu nasıl düzenleyebilirim çok aradım onu düzeltmek için ama bulamadım :(
Dostum bence ses ile hiç oynamadan beat üzerine yapıştır. Bir bak bakalım beat ile oturuyor mu. Eğer oturuyorsa beat ve sesi aynı oranda yavaşlat. Ama çok değil. Hafif slow efekti versin yeter. Ben bu işlerden fazla anlamam, tamamen dinleyici kulağıyla yaptığım yorumlar bunlar :)

Dostum bence ses ile hiç oynamadan beat üzerine yapıştır. Bir bak bakalım beat ile oturuyor mu? Eğer oturuyorsa beat ve sesi aynı oranda yavaşlat. Ama çok değil. Hafif Slow efekti versin yeter. Ben bu işlerden fazla anlamam, tamamen dinleyici kulağıyla yaptığım yorumlar bunlar :)

hocam önce temiz bir vokal ayarladım sonra beat i buldum buyurun :)

hocam önce temiz bir vokal ayarladım sonra beat i buldum buyurun :)
Dostum şarkılarında genel olarak bir ritimsizlik var. Beat-vokal bir türlü uymuyor birbirine. Sana önerim yapabilirsen beatleri kendi elinle, vokale göre baştan yapman olacaktır. Öteki türlü iki bambaşka ses kulağa geliyor, bu da haliyle dinleyiş zevkini oldukça aşağı çekiyor.

Dostum şarkılarında genel olarak bir ritimsizlik var. Beat-vokal bir türlü uymuyor birbirine. Sana önerim yapabilirsen beatleri kendi elinle, vokale göre baştan yapman olacaktır. Öteki türlü iki bambaşka ses kulağa geliyor, bu da haliyle dinleyiş zevkini oldukça aşağı çekiyor.

Hocam haklısınız ama bir beat ortalama 1 ila 3 saat arası sürüyor zaten yüksek takipçili bir kanala sahip değilim 3 saat benim için büyük zaman kaybı o yüzden internettekileri kullanmak daha mantıklı.

Hocam haklısınız ama bir beat ortalama 1 ila 3 saat arası sürüyor zaten yüksek takipçili bir kanala sahip değilim 3 saat benim için büyük zaman kaybı o yüzden internettekileri kullanmak daha mantıklı.
Eğer kaliteli bir iş çıkaramazsan zaten yüksek kitlelere erişemezsin dostum. İpleri yolun en başından sıkı tutman lazım ;)
Bu arada, sabah attığın şarkı:

Bu şekilde yapılınca daha hoş oluyor. Beat aynı, vokal aynı, hafif slow. Çaka başarılı değil bu da, ama çok fazla da kulak tırmalamıyor. Örnek alabilirsin.

Son düzenleme:
Eğer kaliteli bir iş çıkaramazsan zaten yüksek kitlelere erişemezsin dostum. İpleri yolun en başından sıkı tutman lazım ;)
Bu arada, sabah attığın şarkı:

Bu şekilde yapılınca daha hoş oluyor. Beat aynı, vokal aynı, hafif Slow. Çaka başarılı değil bu da, ama çok fazla da kulak tırmalamıyor. Örnek alabilirsin.

Sadece slowed şarkılarla değil de mix şarkılarla da uğraşacağım fakat ses kayması sorununu nasıl düzelteceğimi bir türlü bulamıyorum FL Studio yetersiz kalıyor auda City tarzı programlarada sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı