Dünyanın en iyi oyunu Witcher 3'tür (!)

Ne Witcher 3 imiş be kardeşim. Kusura bakmayın, alınmayın da bu kadar mı boşsunuz? Yani her şey bitti sizin için bu mu kaldı? Ya da yaşınız falan mı 10? Seviyorsanız oynayın sevmiyorsanız oynamayın, geçin. Bu hayat böyle geçmez, harbi söylüyorum manyak olursunuz. Yıl 2021 hani 2015 oyunuyla uğraşmayın yeni oyunlar çıktı onları konuşun salın.

Anti torrentçiler seri üzgün.

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi oyunu Witcher 3'tür. Bencesi falan yok bunun tamamiyle resmi.

Buna oyun demek hakaret olur yahu. Tam manasıyla bir sanat eseri. Başından sonuna kadar kendimi fantastik bir filmin içinde hissettim. Karakterlerin her birinin kendine has dokusuna hayran oldum. Birkaç başlıkta değerlendirmem gerekirse,

- Karakterler

Ben bu kadar güzel kadınları filmlerde dahi görmedim. Her birinin kendine has bir havası var. Hepsi hem aşırı güzeller hem çekiciler. Bir çizim bu kadar mı gerçek olur? Ses tonları, mimikleri bu kadar mı cezbeder? Saç şekillerine kadar ince ince çizilmiş resmen. Ama özellikle Ciri hayranı oldum. Kül rengi ve toplu saçları, hafif anarşist kural tanımayan halleri, dövüşürken sahip olduğu yetenekler, ses tonu ve daha birçok şey. Her şeyiyle muhteşem bir karakter. Kısaca oyunun şımarık, asi ve çekici ana karakterlerinden biri. Yennefer ise tam bir dişi. Her şeyiyle komplike bir kadın. Çok yetenekli, bakışları derin ve libidosu yüksek seksi bir kadın.

Ana karakterimiz Geralt ise tam bir kırık kelimelerindeki hınzırlık, libidosunun aşırı yüksek oluşu ve bunu efsungerliğin özünde var oluşuna bağlaması :) tam bir kırık aslında. Çok sevdim. Karakter budur.

- Oyun oynanış motoru

Ufak tefek eksikler var. Ama öyle bir hikaye, öyle bir yapımki ufak tefek eksikler var demeye bile utanıyor insan. Open world bir oyun ama tam bir sınırsızlık yok. Biraz daha derinlik olursa tadından yenmez. Oyuncu silahları ve dövüş teknikleride biraz geliştirilirse süper olur.

- Hikaye

Buna söyleyenecek yorum bulamıyorum. Oyun başlıyor ve filmin içine giriyorsunuz. Ne fil mi? O dünyaya ışınlanıyorsunuz adeta. Temeryanın dağlarında kayboluyorsunuz. Oyun oynarken diyaloglar aşırı fazla. Bunları okuyup hikayeyi takip etmek çok güzel. Yalnızca pata küte bir oyun oynamak değil size sunulan. Aynı zamanda fantastik bir destanın içine giriyorsunuz.
Buraya kadar hepsi doğru

Çok bireysel bir şey bu. LoL, CS:GO, PUBG oynayan adama Witcher 3 oynatırsan tabi çok över. Bir ton sayılacak oyun var. Oyun kültürü az ya da olmayan kişilerin Witcher'ı övdüğünü çok görüyorum. Bioshock, Elder Scrolls Serisi, Half-Life 1, 2 varken Witcher otursun patates soysun. Bunu Witcher'ın tüm eserlerini tüketmiş birisi olarak söylüyorum(Kitaplar, Çizgi Romanlar, Oyunlar).
Elder Scrolls tamamda Witcher serisi Half Life serisini her türlü ezer. Half Life eskidi yani. Tamam witcher 3 de eskidi ama half life baya eskidi. Ki Half Life iyi bir oyunda değil. Hikaye anlatımı kötü ve herkese hitap eden bir oyun değil, bulmacalar falan var yani bulmaca sevmeyen adam sıkılır bu oyundan. Ki hikaye olarakta ortalama bir hikayeye sahip. Karakterleri zaten yetersiz ve iyi değil bana göre. Ana karakterin konuşmadığı bir oyun mu olur? Oyunun zamanına göre sadece grafik ve fizik motoru güzel, onun haricinde oyunda hiç bir şey yok.

Elder Scrolls tamamda Witcher serisi Half-Life serisini her türlü ezer. Half-Life eskidi yani. Tamam Witcher 3 de eskidi ama Half-Life bayağı eskidi. Ki Half-Life iyi bir oyunda değil. Hikaye anlatımı kötü ve herkese hitap eden bir oyun değil, bulmacalar falan var yani bulmaca sevmeyen adam sıkılır bu oyundan. Ki hikaye olarak da ortalama bir hikayeye sahip. Karakterleri zaten yetersiz ve iyi değil bana göre. Ana karakterin konuşmadığı bir oyun mu olur? Oyunun zamanına göre sadece grafik ve fizik motoru güzel, onun haricinde oyunda hiçbir şey yok.

Witcher serisini Half-Life ile karşılaştıramazsınız. Witcher dünyanın görmüş en iyi oyunlarından biri. Bana göre en iyisi. Half-Life zamanına göre başarılı bir oyun sadece.

Witcher serisini Half-Life ile karşılaştıramazsınız. Witcher dünyanın görmüş en iyi oyunlarından biri. Bana göre en iyisi. Half-Life zamanına göre başarılı bir oyun sadece.
Half life zamanına göre iyi bir oyunda değil bence. Sadece grafik ve fizik motoru olarak iyi zamanına göre.

Half Life mı sadece zamanına göre iyi oyun? Şu an oynadığın her oyun Half Life yahu. İyi misiniz siz? Çok sevdiğiniz oyunlardaki pek çok özellik Half Life'tan miras alınan şeyler şimdi girseniz hâlâ crossfire atan birilerini bulur yeni oyunlardan daha çok eğlenirsiniz. Cyberpunk2077'nin çok güzel bir özelliği vardır o da ara sahne girmeden hikaye anlatması bu örneğin Half Life 2'nin özelliklerinden biriydi. Radgoll fizikleri, su simülasyonları gibi şeyler hep Half Life 2'nin öncü ettiği şeyler. Yapay zekası half life 2'nin %10'u etmeyen oyunlar var 2022'de. Half Life'ın kendisini hatırlatmaya da ihtiyacı yok çünkü dediğim gibi oynadığınız her oyun esasında Half Life arkadaşlar :D. Bunu VR'da da yaptı VR daha da yaygınlaşınca hepsi Half Life Alyx'den örnek alacaktır.

Half Life mı sadece zamanına göre iyi oyun? Şu an oynadığın her oyun Half Life yahu. İyi misiniz siz? Çok sevdiğiniz oyunlardaki pek çok özellik Half Life'tan miras alınan şeyler şimdi girseniz hâlâ crossfire atan birilerini bulur yeni oyunlardan daha çok eğlenirsiniz. Cyberpunk2077'nin çok güzel bir özelliği vardır o da ara sahne girmeden hikaye anlatması bu örneğin Half Life 2'nin özelliklerinden biriydi. Radgoll fizikleri, su simülasyonları gibi şeyler hep Half Life 2'nin öncü ettiği şeyler. Yapay zekası half life 2'nin %10'u etmeyen oyunlar var 2022'de. Half Life'ın kendisini hatırlatmaya da ihtiyacı yok çünkü dediğim gibi oynadığınız her oyun esasında Half Life arkadaşlar :D. Bunu VR'da da yaptı VR daha da yaygınlaşınca hepsi Half Life Alyx'den örnek alacaktır.
Dostum artık Half Life olmasaydı şöyle olurdu böyle olurdu demeyi bırakın. İlk olarak çoğu oyunun Half Lifenin özelliklerini taşıması oyunun iyi olduğunu göstermez. Yani Valve bulmasaydı illa başka biri çok benzerini bulurdu. Yada daha iyisini. Ayrıca Half Life 2 nin yapay zekası rezalet. Askerle çatışmadayken 2 metre yana çekilince adam hiç bir şey olmamış gibi ateş etmeyi kesiyor. Bumu övdüğün yapay zeka? 2. Olarakta Half Life sistemini çoğu oyunun kullanması oyunun iyi olduğunu göstermez. Şu anda mekanikleride kötü grafikleride. Fizik motoru iyi denilebilir onun dışında iyi özelliği yok. Düşman çeşitliliği kısıtlı, hikaye ortalama(hatta ortalamanın biraz altında) karakterler yetersiz ve ana karakter çok kötü tasarlanmış. Adam konuşmuyor bile 🤣. Zaten yapay zeka ve npcler rezalet. Map desen kendini tekrar ediyor bi Zombilerin olduğu kısım güzeldi. Çevre/Atmosfer olarakta kötü yine. Oyunun sesleri rezalet. Aksiyon bi yerden sonra hep kendini tekrar ediyor aynı şeyleri yapıyoruz hep, herkese hitap eden bir oyun değil. Bulmaca sevmeyen adam oyundan hemen sıkılır. Yani ben oyunu oynarken acayip sıkıldım kendimi zorluyordum oynamak için ama yok çok sıkıcı oyun. Şu dönemde oynanmaz. Ki çıktığı dönemdede oynamazdım. O Zamanlardada half lifeyi yerden yere vuracak bir sürü oyun vardı.

Of valla sıktı bu muhabbet. Witcher 3 taş gibi oyun, RPG seven çoğu insan da bu oyunu sever. Bu kadar, bitti. Siz RPG sevmiyorsunuz, diyalog görünce of pof ediyorsunuz diye oyunu sevenler fanboy olmuyor. Dünyanın en iyi oyunu demek de subjektif bir şey. Öyle gören öyle der, bu size niye dert oluyor?

Of valla sıktı bu muhabbet. Witcher 3 taş gibi oyun, RPG seven çoğu insan da bu oyunu sever. Bu kadar, bitti. Siz RPG sevmiyorsunuz, diyalog görünce of pof ediyorsunuz diye oyunu sevenler fanboy olmuyor. Dünyanın en iyi oyunu demek de subjektif bir şey. Öyle gören öyle der, bu size niye dert oluyor?
Kesinlikle Katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı