Dünya'ya Neden Geldik?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hangi dediğime çelişki dediniz anlamadım ? Ama insanlar sırf günahkar değiller. Bu yüzden kesin karar olarak düşünemiyoruz. Eğer kimin ne olduğunu bilseydik karar verebilirdik konuşabilirdik... Yani kim cennete gidecek gitmeyecek çelişkiye düşmek durumundayız. Kesin karar Allah'ındır.

Tamam kesin karar Allahın ben birşey demiyorum. Kesin kararını gökten bir kitap indirerek sana belirtmiş zaten. Ben buna dayanarak Türkiyede ki çoğu insanın cehenneme gideceğini söylüyorum. Sen tekrar başa dönüp kesin karar Allahındır diyorsun.

Aklımı daha kurcalayan bir sürü soru var. Dünya da 8 trilyon insan varsa, 1 trilyonu müslümansa geriye kalan 7 trilyon insan cehennemde sırf İslama inanmadı diye cezaya mı çarptırılacak. Cidden bunlar çok saçma geliyor bana.
Allah diyor ki "ben cehennemi benim nimetlerimden faydalanıp onlara(insanlara) haberciler(peygamberler) göndermemize rağmen bana inanmayan insan ve cin topluluklarıyla dolduracağım." Okuduğun gibi Allah haberci göndermesine rağmen inanmayanları cehenneme atacağını söylüyor. Allaha inanmayanların yarısından fazlasının Allah 'a küfrettiğini bile hatırlatırım.

Konu sahibi ile aynı görüşteyim. Dinler tamamen çelişkilerle dolu.

Hiçbirimiz tüm kutsal kitapları okuyup Müslümanlık daha mantıklı diye ona inanmaya başlamadık herkes ailesinden, atalarının inancından geldi. Bu dünyanın her yerinde böyle, o zaman bir insan Hristiyan veya baska bir dine inanıyor diye cehenneme gitmesi mantıklı değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı