Dürüst Bilgisayarcı vs Bakkal

canpatos007

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Size başımdan geçen bir olayı anlatacağım. PC Toplamak istiyordum forumdan araştırdım çoğunlukla aynı sistem önerileri. Bende gidip İnternet kafeciye sordum ;
-Merhaba abi kasa satıyormusunuz?
-Evet satıyoruz. Nasıl birşey istemiştin?
-Oyun için bütçem 2000 tl
Adam internetten hazırladı ve çıktısını bana verdi. Verikleri şeyler:
AMD FX SERİES 6300 İşlemci
ASUS HD7870
500W KASA
8GB RAM ( Adam ilk başta 8 gb 1600mhz cl11 dedi ben cl9 istedim adamda 1333 mhz cl9 yazdı )
1 TB HDD.
Adamın yazdığı bu. Hoşuma gitti bakkal olmadığına sevindim ama sinirlendiğim şey ekran kartının 5 yıl gider demesiydi. Biraz abartmıştı sanki ama.
Oradan çıkıp 2 sokak arkadaki internetciye gittim. Yine aynı şeyleri söyledim ve adamın yada bakkalın hazırladığı sistem :
Pentium G3200 (gibi birşey dedi ondan çıktı almadığım için tam hatırlamıyorum)
GT630 4GB
4GB ram
500W kasa
500gb HDD
:D neden gt630 dedim cevabı : 4GB olduğu için bütün oyunları açar :D. Ekran kartlarında GB'nin değeri yok yani varda az dedim. Olur mu hiç öyle falan dedi. Güldüm gittim.

Selamlar, 1.sistem yine iyi. Anakart yok unuttu galiba. Yinede 1.sistemde 1866 mhz ram ve yeni nesil ekran kartı olmalıydı. 2.sistem rezalet. Bence o sokaktan bir daha gecmeyin. Bakkal amca avlayacak insan arıyor.

1.sistem'de o kadar iyi değil. Almadan önce bir toplama konusu açıp, sistem önerisi iste. Daha iyi bir pc toplanacaktır emin ol.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı