Düşen ekran kartı zarar görür mü?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Kasamın içinde düştü zarar görmüs müdür? Elim ayağım titriyor şu an çalışıyor ama arıza çıkartır mı ekran kartım ASUS ana kartımda.

Dosya Ekleri

• 20220527_193003.jpg
    20220527_193003.jpg
    154,2 KB · Görüntüleme: 171
Dostum baktığın mesaja tekrar bak. Küçük bir şakaydı bu kadar gerilmeye gerek yok.

Şakalarını Konu Dışı bölümüne saklayabilirsin buraya insanlar yardım almak için geliyorlar. Ciddiye alan boşuna endişe edenler olabilir.

@ReoxasS düşen ekran kartlarında 3 günlük zaman ayarlı bomba mı aktif oluyor? Ya hasar görmüştür ya da görmemiştir bunun pek ortası yok.

Ayrıca bu kadar boş vermişlik olmaz. Adam bir soru sormuş ve bu sorunun hasar görmüştür veya görmemiştir değil. Benimle uğraşmak yerine arkadaşımızın sorununa bir çözüm bulsak insanlığa daha çok bir yararımız dokunmuş olur. Bilmiyorsanız da bakıp gidebilirsiniz sorun yok.

Ayrıca bu kadar boş vermişlik olmaz. Adam bir soru sormuş ve bu sorunun hasar görmüştür veya görmemiştir değil. Benimle uğraşmak yerine arkadaşımızın sorununa bir çözüm bulsak insanlığa daha çok bir yararımız dokunmuş olur. Bilmiyorsanız da bakıp gidebilirsiniz sorun yok.

Arkadaş sistemi boot etmeye çalışıp geri dönüş yaparsa ikinci kademeye geçeceğiz sen rahat ol. İlk mesajda yazılan bilgiye verilebilecek yanıt bu kadardır.

Şakalarını konu dışı bölümüne saklayabilirsin buraya insanlar yardım almak için geliyorlar. Ciddiye alan boşuna endişe edenler olabilir.

Dostum şakayı yaptıktan en fazla 5 dk sonra ciddi bir şekilde yazdım ayrıca adam sadece benim sözüme bakmıyor herkesin dediğine bakıyor. Herkes benim dediğimi demediği için ve konu sahibide azıcık bilgisayardan anlıyorsa benim dediğimin imkanının olamaycağını bildiği için bir problem oluşmaz.

Çalıştırmadan bilemezsin. Anakart ve ekran kartı Turbox da olsa zarar göreceği varsa görmüştür. Çalışıyorsa aynen devam.

Çalışıyor hocam şu an ama işkillendim.
Arkadaş sistemi boot etmeye çalışıp geri dönüş yaparsa ikinci kademeye geçeceğiz sen rahat ol. İlk mesajda yazılan bilgiye verilebilecek yanıt bu kadardır.

Sizce bir problem var mıdır hocam bayağı gerginim.

Çalışıyor hocam şu an ama işkillendim.

O zaman sorun yok, bir de nasıl başardın onu düşürmeyi güzelce vidala kasaya. O mesafeden düşmenin zarar verme ihtimali düşük ama PCB gerildikçe çatlama riski olabilir. Bu nedenle vidalamayı ve yuvaya oturtmayı iyi yap bir daha olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı