Düşük Bütçeli Oyuncu Sistem Önerisi

xemreekpln

Decapat
Sistemim şöyle;
FİJUTSU D3041-A1
300W PSU
Q6600 2.40 GHz
8 GB DDR3 1333 MHz
GT 1030 2 GB GDDR5 64 Bit

Bu sistemde CS:GO ve LoL rahat oynayamıyorum. Darboğaz oluşmaktadır. Şöyle bir şey düşündüm.

ASUS P5G51T-M LX Anakart sipariş etmeyi düşünüyorum. Buna Xeon işlemci takmayı düşünüyorum. E5450, X5450, X5460 hangi işlemciyi almalıyım, bunun dışında soğutucu, PSU, KASA, SSD, HDMI önerisinde bulunabilir misiniz?
Para sınırlı lütfen başka bir sistem önerisi yapmayın, büyük oyunlar oynamıyorum CS:GO ve LoL haricinde. Bu sistem hakkında öneride bulunursanız sevinirim.

Xeon serisi ve o.c ile uğraşacaksanız daha doğrusu daha yüksek bir kart takacaksanız E5450 alın.

Ama bu tür işlerle uğraşmam derseniz Q9400 alıp yolunuza devam edin.

X54 serisine hiç bulaşmayın, bir de E5450 alırsanız yanına 78₺ vererek M.200 soğutucuda alın daha iyi soğutur.

Para sınırlı ama ne kadar sınırlı bir bilgilendirme yapsanız güzel olur.

Me

Xeon serisi ve o.c ile uğraşacaksanız daha doğrusu daha yüksek bir kart takacaksanız E5450 alın.

X54 serisine hiç bulaşmayın, bir de E5450 alırsanız yanına 78₺ vererek M.200 soğutucuda alın daha iyi soğutur.

Para sınırlı ama ne kaqdar sınırlı bir bilgilendirme

Para sınırlı ama ne kaqdar sınırlı bir bilgilendirme yapsanız güzel olur.

Memnun eder mi FPS değerleri?

FPS değerleri memnun eder mi?

Şimdi 1030 750 Ti ile neredeyse aynı performans değerlerine sahip bir ekran kartı Q9400 ise 1080p ayarlarda 750 Ti besleyebilen bir işlemci bu durumda 1080p çözünürlükte Q9400 ve 1030'u rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ancak ben yanına her türlü Snowman M.200 öneririm.

Ayrıca lütfen bana bütçeyi belirtin bütçeyi belirtmeden PSU, kasa ve SSD öneremem. Soğutucu uygun olduğundan önerebiliyorum.

Şimdi 1030 750 Ti ile neredeyse aynı performans değerlerine sahip bir ekran kartı Q9400 ise 1080p ayarlarda 750 Ti besleyebilen bir işlemci bu durumda 1080p çözünürlükte Q9400 ve 1030'u rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ancak ben yanına her türlü Snowman M.200 öneririm.

Ayrıca lütfen bana bütçeyi belirtin bütçeyi belirtmeden PSU, kasa ve SSD öneremem. Soğutucu uygun olduğundan önerebiliyorum.

Uygun fiyatlı olsun yeterlidir. Hocam bütçe totelde 1000 TL diyelim.

SSD 240 GB yeterlidir hocam.

Uygun fiyatlı olsun yeterlidir. Hocam bütçe totelde 1000 TL diyelim.

Zalman T7 Mid Tower Fanlı ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe sade ve şık bir tasarıma sahip bir kasa, yerine Zalman S2 Mid Tower Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz beyaz LED'leri bulunan güzel fanlar ile ön kısımda S2 kasa ile birlikte çok şık bir görünüm elde edilebilir.

PSU olarak Zalman ZM500-LXII 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe veya High Power HPE-500BR-A12S 500 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz.

Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe veya Apacer 480 GB PANTHER AS340/480GB 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz.

Kasa + PSU 600 700₺ gibi bir fiyat ortaya çıkıyor SSD olarak ise 480 GB genel olarak 450₺ 240GB olaraak 270₺ civarı, 75₺ soğutucu, 150₺ işlemci desek 200 250₺ gibi bir fiyat çıkıyor azcık aşmış oluyoruz bütçeyi ancak elinizde iyi bir soğutucu, kaliteli kasa+psu ileriye dönük ve çoğu oyunu darboğaz yemeden oynatabilecek bir işlemci.

Zalman T7 Mid Tower Fanlı ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe sade ve şık bir tasarıma sahip bir kasa, yerine Zalman S2 Mid Tower Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz beyaz LED'leri bulunan güzel fanlar ile ön kısımda S2 kasa ile birlikte çok şık bir görünüm elde edilebilir.

PSU olarak Zalman ZM500-LXII 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe veya High Power HPE-500BR-A12S 500 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz.

Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe veya Apacer 480 GB PANTHER AS340/480GB 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu tercih edebilirsiniz.

Kasa + PSU 600 700₺ gibi bir fiyat ortaya çıkıyor SSD olarak ise 480 GB genel olarak 450₺ 240GB olaraak 270₺ civarı, 75₺ soğutucu, 150₺ işlemci desek 200 250₺ gibi bir fiyat çıkıyor azcık aşmış oluyoruz bütçeyi ancak elinizde iyi bir soğutucu, kaliteli kasa+psu ileriye dönük ve çoğu oyunu darboğaz yemeden oynatabilecek bir işlemci.
Sağol hocam. Soğutucu olarak bunu düşünüyorum ne diyorsun ? n11.com

Sağ ol hocam. Soğutucu olarak bunu düşünüyorum ne diyorsun? n11.com

O kadar fiyat yükseltmeye gerek yok eğer o kadar çıkılabiliyorsa T6 Ultra almak daha mantıklı olur.

Ben attığım şekilde bir setup kurarsanız hem gözünüze hitap eder hem de memnun kalırsınız.

Attığım iki kasa da kaliteli ve şık kasalar beyaz LED bulunduran fanlar ile birlikte gayet şık ve güzel duracaktır. PSU aynı şekilde ileriye dönük 500W olarak koydum SSD ise sizi götürür uzun süre 480GB olarak apacer tercih etmenizi öneririm.

Evet bütçenizi birazcık aşıyor ancak size hava akışı iyi olan, şık ve malzeme kalitesinden kaçılmamış önerilerde bulundum.

O kadar fiyat yükseltmeye gerek yok eğer o kadar çıkılabiliyorsa T6 Ultra almak daha mantıklı olur.

Ben attığım şekilde bir setup kurarsanız hem gözünüze hitap eder hem de memnun kalısınız.

Attığım iki kasa da kaliteli ve şık kasalar beya LED bulunduran fanlar ile birlikte gayet şık ve güzel duracaktır. PSU aynı şekilde ileriye dönük 500W olarak koydum SSD ise sizi götürür uzun süre 480GB olarak apacer tercih etmenizi öneririm.

Evet bütçenizi birazcık aşıyor ancak size hava akışı iyi olan, şık ve malzeme kalitesinden kaçılmamış önerilerde bulundum.
Çok teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı