Düşük çözünürlük neden daha akıcı bir görüntü hissettirir?

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Sebebi nedir? Yüksek çözünürlükte zevk alamıyorum artık. Düşük çözünürlük oynuyorum.

Arkadaşım, çünkü düşük çözünürlükte görüntü piksel piksel oluyor. Bu da görüntüyü blurluyor PC'de yorulmadığı için yüksek FPS veriyor:)

Bazı oyunlar optimizasyonu gereği aynı FPS bile alsanız düşük çözünürlükte daha akıcı oluyor. Buna GTA San Andreas örnek verilebilir ama yeni oyunlarda böyle yapmanız iyi değil bence.

(Kesin sebep değil, ben böyle tahmin ediyorum.)

Son düzenleme:
Bilgisayar yeterli low ayarlarda oynuyorum. GTX 1650 Super Ryzen 5 1600 8 GB RAM. Yanlış bir şey yok daha akıcı.
Arkadaşım, çünkü düşük çözünürlükte görüntü piksel piksel oluyor. Bu da görüntüyü blurluyor PC'de yorulmadığı için yüksek FPS veriyor:)
60 FPS in üstünde alıyorum normaldede. Bir değişiklik olmuyor. Bilgisayar iki çözünürlüğede gayet yeterli.
FPS yükseldiği için olabilir mi?
Hayır.
Yüksek çözünürlükte 60 FPS alabiliyor musun, yoksa hep 30 FPS'e mi kilitliyorsun?
60 FPS alabiliyorum ikisindede ama yüksek çözünürlükte akıcılık yok. Oyun iğrenç geliyor.
Valorant 1920x1080 high ayarlarda 480 500 arası fps alıyorum 4:3 e geçince daha rahat geliyor doğrusu nedenini bilmiyorum.
Evet.

Geri
Yukarı