Düşük Çözünürlükte Oyunu HD Oynamak

denizkny12

Hectopat
Daha fazla  
Kendi ekranım 1920x1080, oyun içinde 1024x768 oynadığım zaman görüntü net olmuyor ama birçok profesyonel oyuncunun ekranı büyük olmasına rağmen düşük çözünürlükte HD oynayabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından bir kaç ayarı yükseltebilirsin ama tamamen HD yapamazsın. Ben daha önce 1024x768 ayarında oynadım ve bütün ayarlar en düşük hemde hiç yadırgamadım. Bir zaman sonra göz alışıyor. Mesela çözünürlüğü düşür, otomatik ayarları kullan yada doku kalitesini ve kenar yumuşatma ayarını yükselt.

Oyun ayarlarından bir kaç ayarı yükseltebilirsin ama tamamen HD yapamazsın. Ben daha önce 1024x768 ayarında oynadım ve bütün ayarlar en düşük hemde hiç yadırgamadım. Bir zaman sonra göz alışıyor. Mesela çözünürlüğü düşür, otomatik ayarları kullan yada doku kalitesini ve kenar yumuşatma ayarını yükselt.
peki denerim teşekkürler.

peki denerim teşekkürler.
acaba HDMI kullanmadıgım içinmi bulanık oluyor anakart dan ekrana HDMI ile görüntü versem düzelebilrimi bi ihtimal?

Ekran fotoğrafı paylaşır mısın? Nasıl bir bulanıklık? Çözünürlüğü düşürünce kalitede düşüyor haliyle.

- HDMI yüksek çözünürlük için gerekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran fotoğrafı paylaşır mısın? Nasıl bir bulanıklık? Çözünürlüğü düşürünce kalitede düşüyor haliyle.

- HDMI yüksek çözünürlük için gerekli.
20161011203003_1.jpg

işte böyle bir bulanıklık arkadaşımda da aynı sistem var onun ekran ayalrında dvı d var vende ise vga yazıyor burdan kanaat getirdim

20161011203003_1.jpg

işte böyle bir bulanıklık arkadaşımda da aynı sistem var onun ekran ayalrında dvı d var vende ise vga yazıyor burdan kanaat getirdim
yada şuda işimi görür arkadasımla aynı sısteme sahıbım arkasımın ekranında dvı d yazıyor bende ise vga
bunların arasındakı fark nedir görüntüyü etkileyen .

Eki Görüntüle 210796

yada şuda işimi görür arkadasımla aynı sısteme sahıbım arkasımın ekranında dvı d yazıyor bende ise vga
bunların arasındakı fark nedir görüntüyü etkileyen .

Baktığım zaman benim gözümü aldı fotoğraf dediğin kadar varmış. Bende böyle bir sorun yok. Ben 800x600 çözünürlük yaptığım zaman ancak bu kadar bulanık oluyor. Çok faydalı değil yalnız uzun süre bu çözünürlükte oynamak. Ben 30 dakika 800x600 da oynadım, etrafı bulanık görmeye başladım. :D

DVI-D / VGA arasında çok bir fark yok açıkçası. DVI-D dijital bağlantı, sinyalleri VGA'dan daha hızlı aktarıyor.

Ben VGA kullanıyorum ve sorun yok. Monitör 1920x1080 benimde.

Baktığım zaman benim gözümü aldı fotoğraf dediğin kadar varmış. Bende böyle bir sorun yok. Ben 800x600 çözünürlük yaptığım zaman ancak bu kadar bulanık oluyor. Çok faydalı değil yalnız uzun süre bu çözünürlükte oynamak. Ben 30 dakika 800x600 da oynadım, etrafı bulanık görmeye başladım. :D

DVI-D / VGA arasında çok bir fark yok açıkçası. DVI-D dijital bağlantı, sinyalleri VGA'dan daha hızlı aktarıyor.

Ben VGA kullanıyorum ve sorun yok. Monitör 1920x1080 benimde.[/QUOTE
peki sorun nedir :)

hdmi ile denedim yine aynı sorun yine bulanık ekran.

recep baltaş a nasıl ulaşabilirim belki yardımcı olabilir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı