Düşük GPU kullanımı 1660 Ti + R7 3750H

acemi007xd

Decapat
Merhaba, genelde hikayeli oyunlar oynarım.
MSI Afterburner'da incelediğim zaman GPU kullanımı %60'larda.
Ancak işlemci kullanımıda %60-70 arası değişiyor neden daha fazla kullanıp.
FPS'i artırmıyor oyun 40-50 FPS arası gidip geliyor ve düşününce aslında daha fazla FPS alır gibi geliyor ama bunu bir ayarı mı var acaba?
Bu arada v-Sync'yi açıkda kapalı da denedim.

Hemen sistem özelliklerinizi, oynadığınız oyunu, çözünürlük ayarlarını ve grafik ayarlarını tahmin ediyorum. Sizi çok az bekleteceğim.

Hemen sistem özelliklerinizi, oynadığınız oyunu, çözünürlük ayarlarını ve grafik ayarlarını tahmin ediyorum. Sizi çok az bekleteceğim.

Pardon Ryzen 7 3750H GTX 1660 Ti 16 GB 2400 MHz RAM
ASUS TUF FX 505'du laptop kullanıyorum
Oyun ise Death Stranding
O işlemci ekran kartına genelde yetmiyor. AMD'nin 3. nesil mobil işlemcileri pek oyun için uygun değil. Ekran kartına göre düşük kalmış yani o işlemci ve darboğaz oluyor büyük ihtimalle.

Darboğaz nasıl olabilirki işlemci % 60'larda kullanılıyor

Güç ayarlarından performans moduna alın bilgisayarı, ekran kartı için özel oyun ayarı varsa onu da yapın. Belki bir etkisi olur.

Armoury Crate programında Turbo modunda onun dışında NVIDIA denetim masasında ise 3D uygulamasının karar vermeine izin ver seçili
Başka bir şekilde bu kullanım seviyesini arttıramaz mıyım acaba fazla FPS için

Yapacak bir şey yok sanırım ama bana çok mantıksız geliyor GPU'da CPU'da tam güçte çalışmıyor hani birisi 100'de çalışsa anlarım ama ikisi de 60 seviyelerinde takılıyor akla yazılımla alakalı bir sıkıntı olabileceği gelmiyor değil

Yani benim bilgisayarda da mesela ETS 2 oynarken GPU kullanımı %20 lerde falan oluyor, 90-100 FPS alıyorum. GPU kullanımı tam olarak neye göre değişiyor bilmiyorum açıkçası.

Geri
Yukarı