Düşük grafikli ve SSD'li sistemde Linux vs Windows 10

talhamucurlu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese elimde eski bir laptop mevcut. Normalde Linux kullanıyorum fakat grafik alanında Windows'un daha performanslı olması sebebi ile SSD takıp kullanmayı düşünüyorum. Fikriniz nedir?

Sistem Özellikleri;
Intel Pentium P6100
4GB Ram
Samsung 860 Evo SSD

Son düzenleme:
Ben birkaç oyunu bitirene kadar Windows'ta takılacağım, sonra Linux'a geçeceğim. Her şeyim Linux için var. Diğer oyunlarım Linux'ta çok güzel oynanıyor.

Sen de böyle yol izle.

Kullanım amacınız nedir? Ne kadar SSD kullanılsa da RAM ve işlemci göz önünde bulundurulduğunda uygun bir Linux dağıtımı daha mantıklı bir seçim olabilir.

Hocam işlemcinizin aynısını kullanıyordum gerçekten berbat bir işlemci. İmkanınız varsa 1. Nesil Core işlemcilere yükseltme yapın ben i5 560M yükselttim birnebze rahatladım.

Kullanım amacınız nedir? Ne kadar SSD kullanılsa da RAM ve işlemci göz önünde bulundurulduğunda uygun bir Linux dağıtımı daha mantıklı bir seçim olabilir.
VSCode üzerinde web geliştirme için kullanılacak hocam.

Hocam işlemcinizin aynısını kullanıyordum gerçekten berbat bir işlemci. İmkanınız varsa 1. Nesil Core işlemcilere yükseltme yapın ben i5 560M yükselttim birnebze rahatladım.
Hocam ben de düşündüm fakat alabileceğim güvenilir ikinci el platform bulamadım. Siz nereden aldınız?

Düşük sistemli ve oyun amaçlı olmayan bir laptopumda Linux kullanıyorum.

Yüksek sistem sayılabilecek masaüstü sistemimde de Linux kullanıyorum. Sadece oyun gibi işlemlerde Windows geçiyorum.

Linux bana hep daha hızlı ve stabil geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı