Düşük internet hızı

Ysf.plvc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. İnternetimin iyi olmasına rağmen hız testi yaptığımda Türk Telekom yazması gerekirken M247 yazıyor ve çok düşük internet gösteriyor. Çözümü bilen var mı yahut sizin de aynı gösteriyor mu?

M247 sanal internet hizmeti gibi bir şey VPN kullanırken bende de öyle gözüküyor herhangi bir yerde VPN açık mı kontrol edin.

Büyük ihtimal VPN açıktır onu kapatın, arka planda hiçbir şey çalıştırmayın, diğer cihazlardan interneti kullanılmadığına emin olun, ağ ayarlarını sıfırlayın ve kablolu test yapın. Doğru sonucu ulaşacaksınız.

Son düzenleme:
Ben Türknet kullanıcısıyım bende de download hızım 1 mbit gözüküyor ama upload 20 mbit hala. hiçbir şey anlamadım bu işten

Ben TurkNet kullanıcısıyım bende de download hızım 1 Mbit gözüküyor ama upload 20 Mbit hala. Hiçbir şey anlamadım bu işten

Bende TurkNet kullanıcısıyım 95 download - 8 upload alıyorum.

Büyük ihtimal VPN açıktır onu kapatın, arka planda hiçbir şey çalıştırmayın, diğer cihazlardan interneti kullanmayın, ağ ayarlarını sıfırlayın ve kablolu test yapın. Doğru sonucu ulaşacaksınız.

Buradaki dediklerimi uygula ve tekrar test yap.

Yaptım bunları direkt olay başladığı gibi ama bir sorun olduğu aşikar. Steam'de indirme yaparken de hız çökmüş durumda.

Kablolarda kopukluk vs. olabilir kontrol ediniz. Modem ısınıyor mu, eski mi? Bilgi verin yardımcı olmaya çalışalım.
1 byte 8 Bit'ten oluşur dolayısı ile saniyede 100 Mbits veri aktarabilme yeteneğine sahip bir hattaki modem saniyede 100Mbit/8bit= 12, 5MB büyüklüğünde bir dosya indirebilir.
Steam'de indirme hızı bundan dolayı düşük gelebilir megabitle mb/sn aynı şey değildir.

Kablolarda kopukluk vs. olabilir kontrol ediniz. Modem ısınıyor mu, eski mi? Bilgi verin yardımcı olmaya çalışalım.
1 byte 8 Bit'ten oluşur dolayısı ile saniyede 100 Mbits veri aktarabilme yeteneğine sahip bir hattaki modem saniyede 100Mbit/8bit= 12, 5MB büyüklüğünde bir dosya indirebilir.
Steam'de indirme hızı bundan dolayı düşük gelebilir megabitle mb/sn aynı şey değildir.
Zannetmiyorum Türknet bu tarz çökmelere meyilli olduğu için alışığım ama download çökmüşken upload'dan tamamen faydalanmak çok abes geldi sadece.

Geri
Yukarı