Düşük ışıkta AMOLED yanığı olur mu?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Telefonumda bu sorun olmuştu ve garantide ekran değişti geri geldi. Ama bende bu konuda paranoyaklık olduğundan sanki yeni değişmiş ekranda bile sol üst köşede yani saatin yazdığı yerde iz çıkmış gibi geldi (örneğin: 22:22) Fakat dikkatli baktığımda bunun iz olmadığını kir olduğunu fark ettim. Her neyse düşük ışıkta yanık olur mu?

Düşük ışıkta fazla olmaz.
Ek olarak uygulamaların varsa AMOLED modunu yoksa karanlık modunu kullanırsanız bu riski daha da azaltırsınız.
Son olarak bu kadar paranoyak olmaya gerek yok. En sonunda bu olacaktır.
Dark Mod uygulamaları var. Onları tavsiye ederim.

Hocam karanlık modda kullanıyorum ekran 30 saniye açık kalınca kapanıyor. Yapmam gereken ne var? Şarjda asla kullanmıyorum.

Gerekli olan her şeyi yapmışsınız. Başka bir şeye gerek yok. 30 saniyeyi 1 dakika yapabilirsiniz belki.

Düşük ışıkta fazla olmaz.
Ek olarak uygulamaların varsa AMOLED modunu yoksa karanlık modunu kullanırsanız bu riski daha da azaltırsınız.
Son olarak bu kadar paranoyak olmaya gerek yok. En sonunda bu olacaktır.
Dark Mod uygulamaları var. Onları tavsiye ederim.
Hocam telefonu bursumla aldım ondan çok değerli geliyor. Ayrıca video dizi izlerken falan sıkıntı olur mu?

Hocam telefonu bursumla aldım ondan çok değerli geliyor. Ayrıca video dizi izlerken falan sıkıntı olur mu?

Patlama sahneleri az olan dizi/video izlemeye bakın hocam 😁
Bende bir ara A5 2017 vardı. 5 yıl yılda çok fazla yanık oluşmamıştı. Onda da AMOLED ekran vardı.

Cihaz modeli nedir? Kronik sorunlu olmadığı sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum.
A32 hocam. Hic internette sorun yasayani gormedim. Ama brnim gecen yanigim dusa girerken verileri yuklemeye birakmistim ondan oldu heralde

Bende bir ara A5 2017 vardı. 5 yıl yılda çok fazla yanık oluşmamıştı. Onda da AMOLED ekran vardı.
Neden hocam patlama falan nasil etkiler?

Neden hocam patlama falan nasil etkiler?

Geri
Yukarı