Düşük megapiksel = kötü kalite midir?

12000TL bütçede en iyi sensör'e sahip cihaz nedir?
Oyun ve pil performansı çok da önemli değil benim için.
Cebimde profesyonel kamera gibi taşıyayım yeterli.

12000TL bütçede en iyi sensör'e sahip cihaz nedir?
Oyun ve pil performansı çok da önemli değil benim için.
Cebimde profesyonel kamera gibi taşıyayım yeterli.
Bütçeni aşma imkanın varsa S22 öneririm. Kamera kısmında iPhone 13 ile kapışıyor, hatta gece çekimlerinde ve ultrawide kamerada daha başarılı iPhone 13'ten.

Bunun dışında o bütçede S21 Plus ve iPhone 11 var.

@BerkayZ87 @DenizKaya2809 100Mbps yakın kameraları.
1 fotoğraf'ın ortalama kapladığı alan ne kadar bilginiz var mı?
1 pozu 20-25 kere çekiyorum, fotoğraf başına 30 MB olsa 1GB'a yakın veri demek.
1 günde 7-8 poz fotoğraf çeksem en az 5-6 GB civarı alan kaplıyor.

Veya bu S21+'ın Megapiksel'ini 12-16 arasında kullansam? Fotoğraf performansı düşer mi?

Veya bu S21+'ın Megapiksel'ini 12-16 arasında kullansam? Fotoğraf performansı düşer mi?
S21 Plus'ın ana kamerası 12 MP.

Direk soruna tatmin edici bir cevap vereceğim ben Galaxy Note 20 Ultra kullanıcısıyım ve az önce senin için Pro Mod da ve Portre modun da 108MP sensör ile fotoğraf çektim. Portre modu 8.52 MB yer kapladı, Pro mod ise 3.26 MB yer kapladı. Bu da ortalama 5000 fotoğraf için 16 GB civarı bir değer yapıyor. Samsung'un bu gibi üst cihazlarında 256 GB hafızanın 205 GB kadarı boş oluyor değerler benim cihazım için yazıldı çoklu uygulama kullanımlarına göre ve farklı sahne çekimlerinde değerler değişebilir. 100MP üstü cihazlar tercih edilebilir çok da çekinmeye gerek yok depolama tarafının da iyi olduğu varsayılırsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk soruna tatmin edici bir cevap vereceğim ben Galaxy Note 20 Ultra kullanıcısıyım ve az önce senin için Pro mod da ve portre modun da 108MP sensör ile fotoğraf çektim portre modu 8.52 MB yer kapladı Pro mod ise 3.26 MB yer kapladı bu da ortalama 5000 fotoğraf için 16 GB civarı bir değer yapıyor. Samsung'un bu gibi üst cihazlarında 256 GB hafızanın 205 GB kadarı boş oluyor değerler benim cihazım için yazıldı çoklu uygulama kullanımlarına göre ve farklı sahne çekimlerinde değerler değişebilir. 100MP üstü cihazlar tercih edilebilir çok da çekinmeye gerek yok depolama tarafının da iyi olduğu varsayılırsa.

Çok teşekkür ederim aklımdaki tüm soruları cevapladın.
Samsung S21 veya daha üstü modelini almaya karar verdim teşekkürler.

Çok teşekkür ederim aklımdaki tüm soruları cevapladın.
Samsung S21 veya daha üstü modelini almaya karar verdim teşekkürler.
Normalde Android tarafını tutarım ama bu büyük bütçelerde paranı Android'e yatırma derim. iPhone 12'inin donanımları çok iyi oluyor ve kamera performansı da prolara yakışır.

Geri
Yukarı