Düşük-orta maliyetli sistemler için antivirüs programı

Pershaus

Centipat

Aktif olarak internete bağlanıyor program, oyun veya eklenti indirip kuruyorsanız potansiyel olarak virüslerin hedefisinizdir. Bilgisayarınızın doktoru olan antivirüs programları virüslerin önüne geçmek ve olası veri kayıplarınızı engellemeye ve bilgisayarınızı, telefonunuzu vb. korumaya yarıyor.

Peki, gelelim şimdi asıl konuya. Her bilgisayar kullanıcısı gibi ben de antivirüs konusunda karamsarlığa düştüm. Araştırdım, forumlarda ya da sitelerde önerilen antivirüs programlarını denedim. Ama bilmiyorum çoğunu beğenmedim, beğenemedim. İster arayüzü olsun ister özellikleri olsun, bana hitap etmedi çoğu. Premium versiyonları iyi gözükse de Free versiyonları yetersiz bence.

Benim son zamanlarda özellikle arayüzünü ve özelliklerini beğendiğim, antivirüs programının adına ve neden beğendiğime geçebilirim küçük açıklamalarımı yaptıktan sonra. Belki çoğunuz biliyorsunuz ya da duymuşsunuzdur.

Antivirüs programının adı: 360 Total Security.

Neden kullanılmalı:

1-Basit ve kullanışlı arayüz.

2-Sık sık oyun oynayan ve sistemi yormayan bir antivirüs programı arıyorsanız. Bu antivirüs programı bayağı kullanışlı. Yani sistemi yormaz. Eğer düşük bir sistem kullanıyorsanız: Sessiz mod, oyun hızlandırıcı gibi özellikleri mevcut.

3- Basit bir kullanımı var, işlemciyi hiç yormasını istemiyorsanız kolayca kapatılabilmesi. (Bazı antivirüs programları bu konuda sıkıntı yaşatıyor diye bu maddeyi ekledim.)

4-Free versiyonu normal bir kullanıcı yeterli sayılabilir.

5-Premium versiyonu ile gelen özelliklerde gayet iyi.

6- Premium versiyona 1 aylık ücretsiz olarak erişilebilmesi.

7- Eğer basit bir sürücü güncelleme işlemi yapacaksanız abuk subuk programlar indirceğinize 1 aylık ücretsiz Premium'u alıp basit bir şekilde buradan yapın derim. Diğer antivirüs programlarında da var bu özellik ama genelde paralı versiyonlarının içerisinde. Tek tek uğraşmak isteyen tek tek güncelleyebilir.

8-Güzel bir VPN desteği sağlıyor.

9- ınternet üzerinde gezerken iz bıraktığımızı herkes bilir ve genelde sadece tarayıcı geçmişimizi silerek bu izlerden kurtulabildiğimizi sanarız. Ama iz temizleme özelliği sayesinde gizliliğinize de önem veriyorsanız tavsiye ederim.

Not: Her antivirüs programında olan:
· Sürekli güncel olmalıdır.
· Güvenilir ve kaliteli bir program olmalıdır.
· Sağlam bir alt yapısı olmalıdır.

Gibi özellikleri yazmadım çünkü hepsi bu fikir ile piyasaya sürülüyor. Özellikle söylemek istediğim bir şey daha var: Yukarıda yazdığım özellikler çoğu antivirüsde vardır büyük ihtimal, sadece iyi olduğu ve beğendim özelliklerini yazdım. Boşuna şu antivirüs daha iyi, onun şu özelliği, var bunun onu var yazmanıza gerek yok. İsteyen bunu kullanır, istemeyen başka antivirüs programını, antivirüs programlarına güvenmeyen de hiç kullanmaz. Ben sadece öneri sundum. Sizde konu açarak önerdiğiniz programları beyan edebilirsiniz.

1 Aylık ücretsiz pre ile ilgili:

Belkide en azından denemeniz gereken ve can alıcı noktası budur bu programın. Kısaca açıklıyorum:

1000 puan toplarsanız 1 aylık ücretsiz Pre'yi alabilirsiniz. Benim verdiğim linkden girerseniz 600 puan ile başlarsanız. Ayrıca bana da katkı sağlamış olursunuz. Bir şey kaybetmezsiniz diyeceğim bu. Sonra da 300 puanlık basit iki görev var onları da hızlı bir şekilde yaparsanız.(Max. 45dk) 1 ay boyunca tam özellikli antivirüs programını kullanabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarla, iyiliklerle kalın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Windows Defender'in yeterli olduğunu düşünmekteyim. Yazı gerçekten çok hoş olmuş, eline sağlık.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı