Düşük ortalama nedeniyle suçlu hissetmek

Therdem

Centipat
Daha fazla  
Normalde notlarım genele göre iyidir fakat sözlülerle ortalamam çok düştü, o yüzden boş geçtim. Ortaokulda sözlüleri 100 verdikleri için 95 altında olmazdı, şimdi ise 68. kendimi çok suçlu hissediyorum. İkinci dönem düzeltirsem hocaların ön yargıları kırılabilir mi ve bu suçluluk hissini üstümden nasıl giderebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini suçlu hissetmene gerek yok 2. dönem calışırsın hocaların ön yargılarını kırmış olursun kendini suclu hissetmek yerine kafa dağıt dört dörtlük değiliz hata yapabiliriz lise 1'de hemen hemen bütün öğrenciler düşük alıyor.

Düşük aldığın için OBP puanın düşecek ve YKS sınavında puanın düşecek.
Öğretmenlerinin gözünden düşeceğin için değil, üniversite sınavında puanın düşeceği için üzül. 59 OBP ile mezun oldum, düşürdüğü puanı hayal et artık. :)

Düşük ortalama pişmanlık duyulacak bir şey değil. Dünyaya bir kez geliyoruz, canımızı notlar yüzünden sıkmaya gerek yok. Kafaya çok takma, 2.dönem çalışırsan başarabilirsin ben inanıyorum.
Düşük aldığın için OBP puanın düşecek ve YKS sınavında puanın düşecek.
Öğretmenlerinin gözünden düşeceğin için değil, üniversite sınavında puanın düşeceği için üzül. 59 OBP ile mezun oldum, düşürdüğü puanı hayal et artık. :)
Kendini suçlu hissetmene gerek yok 2. dönem calışırsın hocaların ön yargılarını kırmış olursun kendini suclu hissetmek yerine kafa dağıt dört dörtlük değiliz hata yapabiliriz lise 1'de hemen hemen bütün öğrenciler düşük alıyor.
Altı üstü not, çok da umursamanı gerektirecek bir durum yok. İkinci dönem toparlarsın.
hepinize çok teşekkür ederim ...

Yeni konular

Geri
Yukarı