Düşük seviyeli sistem için antivirüs önerisi

Shote17

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Eskiden ESET NOD32 kullanırdım ama bilgisayarım kötü olduğu için (HDD) yavaş açılmaya başlamıştı. Yakın zamanda SSD alacağım için antivirüs yüklemeyi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Forumdakiler genelde Kaspersky öneriyor.
Security Cloud versiyonunu kullanan fazla. Hatta onun için ayar konusu da var forumda.
Ben pek arayüzüne alışamadım bir de birkaç ayarda rahat edemedim siteler yavaş yükleniyordu. ESET kullanıyorum şu an.

Kaspersky kullanıyorum ne zaman virüs konusunda şüphelensem tam tarama yaparım bütün virüsler ortaya çıkıyor. Gayet basit bir kullanımı var tavsiye ediyorum.

Antivirüs, bilgisayarı düzgün kullandığınız sürece eziyettir, gereksizdir. Girdiğiniz siteye dikkat edin, her şeyi indirmeyin sorun olmaz.

Katılıyorum bu söze. İnternetten indirdiklerime dikkat ettiğim için her zaman virüs koruması her zaman kapalı kullanırım ben. Ama tabii ki de virüs koruması bir yere kadar. Eğer tarayıcıda virüs koruması açılırsa virüsten anlık olarak korunur. Ama şöyle bir olay var tarayıcıda ki performansınız düşer. Bu yüzden Microsoft'un kendi antivirüsü yeterli. Eğer bir sorun çıkarsa aktif edersiniz tararsınız bilgisayarı sonra tarar ve ortaya çıkartır.

Kaspersky görmekten sıkıldım zaten. Bu forumda nedense klasik öneriler hep aynı hiç değişmedi. Antivirüs önerisi istersin hemen yazarlar Kaspersky kur. Abi format atacağım şiş Kaspersky...

Konuya gelecek olursak Comodo falan güzel kullanılabilir. Ayarlarını güzel yaparsan Emsisoft'ta iyidir. Yakalıyor anında ne görürse. Bir de hafif sistemlere dr. Web öneriyorlar ama bilmiyorum bunu ne kadar etkili ne kadar iyi. Denemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı