Düşük seviyeli sistem için antivirüs önerisi

Shote

Picopat
Katılım
3 Ocak 2022
Mesajlar
459
Çözümler
3
Yer
Türkiye
Eskiden ESET NOD32 kullanırdım ama bilgisayarım kötü olduğu için (HDD) yavaş açılmaya başlamıştı. Yakın zamanda SSD alacağım için antivirüs yüklemeyi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
 

th3salih

Hectopat
Katılım
29 Ocak 2018
Mesajlar
645
Çözümler
4
Yer
İstanbul
Forumdakiler genelde Kaspersky öneriyor.
Security Cloud versiyonunu kullanan fazla. Hatta onun için ayar konusu da var forumda.
Ben pek arayüzüne alışamadım bir de birkaç ayarda rahat edemedim siteler yavaş yükleniyordu. ESET kullanıyorum şu an.
 

emir erdem

Decipat
Katılım
26 Ocak 2021
Mesajlar
1.779
Çözümler
1
Yer
Kocaeli
Kaspersky kullanıyorum ne zaman virüs konusunda şüphelensem tam tarama yaparım bütün virüsler ortaya çıkıyor. Gayet basit bir kullanımı var tavsiye ediyorum.
 

SIR_INDO_SCARF

Kilopat
Katılım
20 Mayıs 2018
Mesajlar
7.981
Çözümler
31
Yer
BURSA-BANDIRMA
Antivirüs, bilgisayarı düzgün kullandığınız sürece eziyettir, gereksizdir. Girdiğiniz siteye dikkat edin, her şeyi indirmeyin sorun olmaz.

Katılıyorum bu söze. İnternetten indirdiklerime dikkat ettiğim için her zaman virüs koruması her zaman kapalı kullanırım ben. Ama tabii ki de virüs koruması bir yere kadar. Eğer tarayıcıda virüs koruması açılırsa virüsten anlık olarak korunur. Ama şöyle bir olay var tarayıcıda ki performansınız düşer. Bu yüzden Microsoft'un kendi antivirüsü yeterli. Eğer bir sorun çıkarsa aktif edersiniz tararsınız bilgisayarı sonra tarar ve ortaya çıkartır.
 

KimBuGamzeli

Hectopat
Katılım
11 Ekim 2018
Mesajlar
2.430
Makaleler
1
Çözümler
4
Yer
System32
Kaspersky görmekten sıkıldım zaten. Bu forumda nedense klasik öneriler hep aynı hiç değişmedi. Antivirüs önerisi istersin hemen yazarlar Kaspersky kur. Abi format atacağım şiş Kaspersky...

Konuya gelecek olursak Comodo falan güzel kullanılabilir. Ayarlarını güzel yaparsan Emsisoft'ta iyidir. Yakalıyor anında ne görürse. Bir de hafif sistemlere dr. Web öneriyorlar ama bilmiyorum bunu ne kadar etkili ne kadar iyi. Denemek lazım.
 

Yeni konular

Yukarı