Düşük sistemle "Roblox Studio'da" kasmadan oyun yapılabilir mi?

Bu sistemle donma yaşarmıyım?

• Evet

Oy: 1 11,1%
  • Hayır

Oy: 0 0,0%
  • Çok fazla donmaz

Oy: 8 88,9%

• Oy verenlerin toplamı
    9

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi sistemimle Roblox Studio'da oyun yapabilir miyim? (kasmadan ya da çok az kasarak)

İşletim sistemi: Windows 10 (yani RAM kullanımı biraz çok olan işletim sistemi sadece belirtmek istedim.)
RAM: 4 GB DDR4 2133MHz.
CPU: Intel Core i3 7020U CPU @ 2.3GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX130.
Disk: HDD.

Son düzenleme:
Nasıl bir oyun olacağına göre değişir. Ama bence öğrenmek için falan kullanabilirsiniz kasmaz.

Daha şimdi yazmışsınız. Direk i3 yazmıştınız.

Her neyse, konuya gelelim.

Nasıl bir oyun yapacaksınız?
Hocam pet simulator x tarzı oyun. Googleden aratabilirsiniz. (Eğer oyunu bilmiyorsanız) Ama ayrıntılara girmeyeceğim. Basit grafikli oyunlar
Nasıl bir oyun olacağına göre değişir. Ama bence öğrenmek için falan kullanabilirsiniz kasmaz.
Mesela karakterler çıkarıp o karakterlerle savaşacağımız oyun grafiklerini düşük yaparsam kasmaz değil mi?

Son düzenleme:
Roblox'da oyun yapmak çok sistem istemez.

Eğer telefonda da oynanabilecek düzeyde bir oyun yapıyorsanız, zaten bilgisayarınızda kasmaması lazım.

Hocam pet Simulator X tarzı oyun. Google'dan aratabilirsiniz. (Eğer oyunu bilmiyorsanız) Ama ayrıntılara girmeyeceğim. Basit grafikli oyunlar

Mesela karakterler çıkarıp o karakterlerle savaşacağımız oyun grafiklerini düşük yaparsam kasmaz değil mi?

Roblox Studio'da sorun zaten grafik değil. Çok fazla şey ekledğinizde kasmaya başlıyor. Yani işlemciye çok yükleniyor. Ama kassa bile çok az kasar. Kasması için ne var ne yok oyuna atmanız lazım.

Roblox Studio'da sorun zaten grafik değil. Çok fazla şey ekledğinizde kasmaya başlıyor. Yani işlemciye çok yükleniyor. Ama kassa bile çok az kasar. Kasması için ne var ne yok oyuna atmanız lazım.
Tamam hocam teşekkürler, sistemimin o kadar kötü olduğunu düşünüyorum ki her şeyi indirmeden önce buraya yazıyorum.Yani önemli olan bilgisayar çökmesinde :D

Yeni konular

Geri
Yukarı