Düşük SNR Margin değeri sıkıntı yaratır mı?

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternetimi 35 Mbps hız ile kullanırken 17.9 SNR Margin değeri oluyordu. Bugün 100 Mbps tarifeye geçtim ve 70 Mbps hız almaya başladım. SNR Margin değerim 7.9'a düştü. Araştırdığım kadarıyla 10 ve aşağısı kötü bir değermiş. Acaba 7.9 olması sıkıntı yaratır mı? Yükseltmek için yapabileceğim bir şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 altı kopmalar başlar. Sıkıntı yoksa kalsın böyle. Kablolar eskiyse ama kabloyu yenilersin hızın da yükselir belki.

İnternetimi 35 Mbps hız ile kullanırken 17.9 SNR Margin değeri oluyordu. Bugün 100 Mbps tarifeye geçtim ve 70 Mbps hız almaya başladım. SNR Margin değerim 7.9'a düştü. Araştırdığım kadarıyla 10 ve aşağısı kötü bir değermiş. Acaba 7.9 olması sıkıntı yaratır mı? Yükseltmek için yapabileceğim bir şeyler var mı?
Ben de 7.9 margin değeri ile kullanıyorum ama bunun yanında diğer verilerde önemli. Benim diğer değerlerim iyi olduğu için bir sorun yaşamıyorum. Yükseltmek için Kablolarınızı kontrol etmeniz gerekirse ankastreden CAT 6 çekmeniz değerleri yükseltebilir. Bunun yanısıra aldığınız hızı SNR 10 olana kadar aşağı çektirebilirsiniz.

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için 7.9 o zaman şimdilik güzel gibi ilerde kopmalar, yavaşlamalar vs. başlarsa o zaman kablo yenileme işlemini yaparım. Sağolun.

Kopma hiç yaşamadım SNR Margin değerim 8 civarlarında hala fakat CRC hatası fazla alıyorum 6 gündür modem açık 3481 CRC var

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı