Düşük voltaj bilgisayarı bozar mı?

Blindrefule

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum ve bilgisayarıma zarar gelsin istemem. Düşük voltaj parçaları bozar veya parçaları etkiler mi? İyi bir PSU bu sorunlara karşı yeterli olur mu?

Gereginden fazla undervolt, sistemin stabil calismamasina neden olur. Fazla voltaj vermekte ayni sekilde. Parcalarin bir ihtimal de olsa zarar gorme durumu olabiliyor.(Harddisk sagligi,kisa devreler vesaire) o yuzden arastirmadan asla yapilmamali.

Buna tam olarak düşük voltaj denemez. Evinize gelen şehir akımı düzgün şekilde değilse de sorun oluşturur. Genellikle çok sık elektrik kesintisi yaşanan veya önceden apartman dairesi şeklinde kullanılan binalarda iş yeri açma gibi durumlarda sıklıkla karşılaşılır. Bu akım dengesizliği tek başına PSU'nun kaldıracağı bir yük değildir. 180~240V değerleri dşında bir voltaj algılanırsa ve PSU'nuz iyi sayılabilecek düzeyde ise kendini koruma alır/kapanır. Eğer evinize gelen elektrikte akım dalgalanması ve parazit oluşuyorsa onlinr UPS almaktan başka çare yoktur. Regülasyonu en kolay şekilde böyle yaparsınız.

4 parça ile bu konuda elinizden geleni yapabilirsiniz. Kaliteli PSU , Online UPS , akım korumalı priz , ev-apartman elektrik hattınıza regülator bağlatmak.

Yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum ve bilgisayarıma zarar gelsin istemem. Düşük voltaj parçaları bozar veya parçaları etkiler mi? İyi bir PSU bu sorunlara karşı yeterli olur mu?

Kesinlikle bozar yüksek ya da düşük voltaj her şeyi bozar mesela PS move ben voltaj ayarlı bir şey taktım kısmamam söylendi yükselttim ve movlar çalışmadı tamircinin yolunu tutum orijinal şey taktırdım bir daha da asla voltajla oynamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı