Düzenli çekilen paradan vergi kesilir mi?

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ben toplam 6 kere bir uygulamadan para çektim, çektiğim miktar toplam 50 TL gibi bir şey. Sorman istediğim şu, internette eğer bir kaynaktan sürekli olarak para çekersen takibe alınacağı ve vergi kesileceği yazıyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum ama aklıma takıldı, bu ödeme yerinden dediğim gibi toplam 6 kere para çektim. Çektiğim miktarların toplamı 45 ve ya 50 TL, bir vergiye tabi tutulur muyum? Vergi kesilip kesilmediğini nasıl anlarım? Bu arada parayı Papara ile çektim ve 18 yaşından küçüğüm. Para çektiğim yer Kwai.

50 TL için peşine düşeceklerini sanmıyorum. Zira, ben onlarca katını kazandım ve bir problem olmadı.
Zaten vergi olsa en fazla ne kadat olacak 50 TL için? Sormamın sebebi faizle beraber çoğalırsa diye, vergi dairesine gitmeden öğrenenilir miyim olup olmadığını?

Zaten vergi olsa en fazla ne kadar olacak 50 TL için? Sormamın sebebi faizle beraber çoğalırsa diye, vergi dairesine gitmeden öğrenebilir mıyim olup olmadığını?
Yani şöyle, vergiyi ödeyebilmek için zaten Vergi Dairesinde bir kaydın olması gerekiyor. Kaydın olmadan borcun olup olmadığını söylerler mi bilmiyorum. Şu an sana Kwai'den gelen para, normal bir kişiden gelmiş gibi görünür devlet dairelerinde.

Merhaba, ben toplam 6 kere bir uygulamadan para çektim, çektiğim miktar toplam 50 TL gibi bir şey. Sorman istediğim şu, internette eğer bir kaynaktan sürekli olarak para çekersen takibe alınacağı ve vergi kesileceği yazıyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum ama aklıma takıldı, bu ödeme yerinden dediğim gibi toplam 6 kere para çektim. Çektiğim miktarların toplamı 45 ve ya 50 TL, bir vergiye tabi tutulur muyum? Vergi kesilip kesilmediğini nasıl anlarım? Bu arada parayı Papara ile çektim ve 18 yaşından küçüğüm. Para çektiğim yer Kwai.
Kwai güvenilir mi

Yani şöyle, vergiyi ödeyebilmek için zaten Vergi Dairesinde bir kaydın olması gerekiyor. Kaydın olmadan borcun olup olmadığını söylerler mi bilmiyorum. Şu an sana Kwai'den gelen para, normal bir kişiden gelmiş gibi görünür devlet dairelerinde.
Tam olarak anlamadım, benim Vergi Dairesinde kaydım yoksa vergiyi göremez miyim? Bir de internetten bunu öğrenmemin bir yolu var mı? Vergi Dairesinden ödemem için talep gelince faizle beraber ne kadar olabilir eğer varsa? Bu arada Kwai'den para çektiğimde gönderen hesapta mağaza fotoğrafı var, normal kişi olarak gözüktüğünden emin misiniz?

Bu kadar ufak meblağ sorun olmaz daha fazlasında bile sorun olmuyor. Senin vergi kaydın yok vergi çıkmaz zaten fakat düzenli olarak para geldiği bir yerde sisteme takılırsa zaten onlar seni bulurlar vergi vermiyorsun derler merak etme. Bu meblağda sorun olmaz bu kısmı tekrar söylemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı