Düzgün çıkan yirmi yaş dişi ağrı yapar mı?

Cole McCree

Hectopat
Üç gün önce alttaki iki azı dişimin yanında yirmi yaş dişlerimin çıktığını fark ettim. Birinin bir parçası delip çıktı bile ama hala ağrı hissetmiyorum. Bir tanesinin düz çıkacağından eminim. Diğeri henüz sadece beyazlaştığı için düzgün mü çıkacak emin değilim. Daha hiç ağrı hissetmedim. Düzgün çıkarlarsa ağrı hisseder miyim? İki gün sonra diş hekimine gideceğim fakat size de bir danışayım dedim.

Ben 15-16 yaşlarında yirmilik dişlerimi çıkarmaya başladım.
Başımda çok ciddi bir ağrı vardı sinüzit vb. bir şey olabilir diye düşünüp doktora gittiğimde panaromik bir film isteyip yirmilik dişlerimin çıktığını söyledi. Ne de olsa yeni bir diş çıkıyor bu süreçte çene genişlemesi ve çene yapısının bir miktar değişmesi gibi durumlar söz konusu olacak. Ağrı olabilir. Bende daha çok kulak ağrısı olmuştu.

Başımda çok ciddi bir ağrı vardı sinüzit vb. bir şey olabilir diye düşünüp doktora gittiğimde panaromik bir film isteyip yirmilik dişlerimin çıktığını söyledi. Ne de olsa yeni bir diş çıkıyor bu süreçte çene genişlemesi ve çene yapısının bir miktar değişmesi gibi durumlar söz konusu olacak. Ağrı olabilir. Bende daha çok kulak ağrısı olmuştu.

Hafif bir baş ağrım var şu an. Hocam diş ağrısı dışında her türlü ağrıya razıyım.

Hocam çene genişlemesi derken, alt çene kemiğim daha bir belirginleşecek mi yani?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı