Çözüldü Duo E7500 sistemde Minecraft açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Xilared

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2 GB
Ekran kartı
İntel G41
Anakart
FOXCONN 2A8C
İşlemci
Duo E7500
PC'de 2 GB RAM, Intel Core 2 Duo ve Intel G41 Express chipset ekran kartı var. Ekran kartım Windows 10'da Minecraft açmıyor. OpenGL hatası ve ekran kartı güncel değil hatası veriyor. Windows 8.1'de ise Minecraft açıyor fakat bütün sürümlerinde 10 FPS alıyorum ilk sürümlerinde bile. Herhalde ekran kartım Win 10/8.1'de OpenGL 2 desteklemediğinden Minecraft açmıyor. Acaba bu ekran kartının OpenGL 2'ye modlanmış Driver'ı var mıdır? Varsa atabilir misiniz? Eğer varsa ve olursa Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yanlış bilmiyorsam siz görüntüyü anakart üzerinden alıyorsunuz değil mi?
Bilmiyorum ama olabilir.

Ekran Kartının bir diğer adı GMA X4500 olarak geçiyormuş.

PC'de 2 GB RAM, Intel Core 2 Duo ve Intel G41 Express chipset ekran kartı var. Ekran kartım Windows 10'da Minecraft açmıyor. OpenGL hatası ve ekran kartı güncel değil hatası veriyor. Windows 8.1'de ise Minecraft açıyor fakat bütün sürümlerinde 10 FPS alıyorum ilk sürümlerinde bile. Herhalde ekran kartım Win 10/8.1'de OpenGL 2 desteklemediğinden Minecraft açmıyor. Acaba bu ekran kartının OpenGL 2'ye modlanmış Driver'ı var mıdır? Varsa atabilir misiniz? Eğer varsa ve olursa Windows 8.1'e geçmeyi düşünüyorum.
Mod Driver kurarak sorunu hallettim. Konuyu Çözüldü olarak yapabilirsiniz.
Hocam yanlış bilmiyorsam siz görüntüyü anakart üzerinden alıyorsunuz değil mi?
Bilmiyorum ama olabilir.

Ekran Kartının bir diğer adı GMA X4500 olarak geçiyormuş.

Mod Driver kurarak sorunu hallettim. Konuyu Çözüldü olarak yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı