Duolingo dil öğrenmede yeterli olur mu?

AyarsıZZ

Hectopat
Makaleler
1
Şu an İngilizce'de A2 seviyesinin başlarındayım diyebilirim. Yabancı filmler izleyip forumlarda takılarak İngilizce kelimeler öğrensem, Duolingo ile de cümle yapısı ve gramerleri doğru bir şekilde öğrenebilir miyim? Çeviri için Cambridge Dictionary kullanıyorum, doğru çeviri yapar mı?

Faydalı bir uygulama ancak yeterli değil. Duolingo ile İngilizce öğrenen biri olduğunu sanmıyorum.

Çeviriyle Öğren kitabını öneririm. Bence en etkili öğrenme yollarından biri.

Uygulama olarak Tureng Kelime Defteri uygulaması indirilebilir. Öğrenmeye çalıştığınız kelimeleri istediğiniz anlamda kaydedebilir, listelere bölerek; kelime kartları, çoktan seçmeli şekillerde çalışabilirsiniz.

Cümle kurmaya çalışın, merak edin. Bu nasıl söyleniyor, bu yapıyı nasıl kullanırım cinsinden sürekli bir araştırma içerisinde olun.

Daylight'ın İngilizce serisi var 2013'ten bu yana onları izleyip çalışırsan güzelce iyi yerlere gelirsin ben öyle öğrendim. Sonra kitap, dizi, film geçebilirsin ve en önemlisi gazete aç New York times oku.

İzlemeye en alttan başla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adam o adam mı? :D

Daylight'ın İngilizce serisi var 2013'ten bu yana onları izleyip çalışırsan güzelce iyi yerlere gelirsin ben öyle öğrendim. Sonra kitap, dizi, film geçebilirsin ve en önemlisi gazete aç New York times oku.

İzlemeye en alttan başla.
Faydalı bir uygulama ancak yeterli değil. Duolingo ile İngilizce öğrenen biri olduğunu sanmıyorum.

Çeviriyle Öğren kitabını öneririm. Bence en etkili öğrenme yollarından biri.

Uygulama olarak Tureng Kelime Defteri uygulaması indirilebilir. Öğrenmeye çalıştığınız kelimeleri istediğiniz anlamda kaydedebilir, listelere bölerek; kelime kartları, çoktan seçmeli şekillerde çalışabilirsiniz.

Cümle kurmaya çalışın, merak edin. Bu nasıl söyleniyor, bu yapıyı nasıl kullanırım cinsinden sürekli bir araştırma içerisinde olun.
Bildirim gelmediği için mesajları görmemişim, kusura bakmayın.

Çok güzel, Ben de duolingo ile Rusça, İspanyolca ve Fransızca öğrenmeye başlamıştım, 1 haftada Selam verme vb. şeyleri öğrendim, devamlıysan çok yardımcı olan bir uygulama.
Bazen girip çalışmak için fırsatım olmuyor ama yine de elimden geldiği kadar süre ayırıp İngilizce'yi en güzel şekilde öğrenmeye çalışıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı