Durmadan dua okuyorum

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Selamlar, işin içinden çıkamadığım hatta zamanla kafayı yemeye başladığım bir takıntım var. Şarkı dinliyorum sözlerinden bir tanesi ile ilgili beynim direk kötü bir şey düşünüyor otomatik. Yani ben başkası hakkında kötü düşünüyormuşum gibi oluyor. Bu durumda beni rahatsız ediyor. Bana bir tavsiye verin, yol gösterin kafayı yemek üzereyim. Günün neredeyse bütün saatlerinde dua okuyorum.

Selamlar, işin içinden çıkamadığım hatta zamanla kafayı yemeye başladığım bir takıntım var. Şarkı dinliyorum sözlerinden bir tanesi ile ilgili beynim direk kötü bir şey düşünüyor otomatik. Yani ben başkası hakkında kötü düşünüyormuşum gibi oluyor. Bu durumda beni rahatsız ediyor. Bana bir tavsiye verin, yol gösterin kafayı yemek üzereyim. Günün neredeyse bütün saatlerinde dua okuyorum.
Bence güzel bir şey. Konuya gelirsek kendine söz geçirmen gerekiyor istemediğin ir şeyi yapmamalısın kendini zorla zamanla geçecektir.

Bence güzel bir şey. Konuya gelirsek kendine söz geçirmen gerekiyor istemediğin ir şeyi yapmamalısın kendini zorla zamanla geçecektir.

Aga takıntı olduğu sürece dua okuyor diye güzel bir şey olamaz adam kafayı yemek üzereyim diyor XD. Dostum kardeşmizin sorununa gelirsek. Ben genellikle gülmemem gereken durumlarda aklıma nedense helikopter gitiriyorum beynimi öyle alıştırmışım gülmemi kesmek için bu taktiği kullanıyorum Sen de bu tarz bir şey geliştirebilirsin kendince. Elimde olmayan şeyleri dizginlemek için bu taktik en iyisi kendim için. Seninde bu tarz bir şey bulman iyi olabilir. Ne bileyim mızıka olabilir, klarnet olabilir, araba logosu olabilir ne olursa seçim senin ve o karmaşık beyinin. Beyin senin onu kontrol etmeyi öğren yol nasıl olursa olsun :)

Ee, bu güzel bir şey?

Sanırım biraz böyle konulara uzaksın ve uzak kalmak istiyorsun. Bu bir sorun değil merak etme. Dua okumak kötü değildir yani.

Beyninin başka şeylere dalması falan sanki biraz birikmişin var gibi geldi, birilerine bir şey konuşman lazım gibi. Bende de olabiliyor da oradan biliyorum :D

1-Sen imam değilsin. Sürekli dua okumana gerek yok ama sen bilirsin.
2-Olayları fazla kafana takma.
3-Beynin nasıl düşünüyorsa öyle düşün. Kendini kötü hissetme.

Yeni konular

Geri
Yukarı