Durulanmayan saç bakım kremi önerisi

_efsane

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Söyle bir sorunum var: Saçlarım çok ince ve çok cansız, şekil veremiyorum o yüzden (sadece wax ve sprey dışında hatta sprey ve wax ile 6-7 saat sonra yine şekli bozuluyor).

Saçlarımı her gün yıkıyorum ama şampuan ile 3 günde bir yıkıyorum. Sorun da şu: Şampuan ile saçlarımı yıkadıktan sonra duştan çıkınca saçlarım berbat gözüküyor. Kabarık, cansız ve şekil almayan iğrenç bir moda giriyor.

Saçlarım çok zor yağlanıyor, sanırım o yüzden mesela saçımı yıkadıktan sonra 3 gün saçlarım fena durmuyor. Biraz hoşuma gidiyor ama ilk 2 gün berbat oluyor.

Bir çok şampuan değiştirdim, Bioplast sarımsaklı, Aargan yağlı, onarıcı, gizli yağlı vesaire birçok şampuan kullandım, hiçbiri işe yaramadı. Hatta çok fazla şampuan değiştirdiğim için kepek sorunum olmuştu. Kepek sorunum geçsin diye şu an Clear Man (kahve çekirdeği özlü) kullanıyorum. Kepek sorununu bayağı azalttı, çok az bir şey kaldı. Her neyse.

Ben yaklaşık bir ay önce (aşağıdaki resimdeki ürünü ama gül kokusu pek hoşuma gitmedi çok fazla gül kokusu var ağır geldi biraz bana) denedim saçımı şampuan ile yıkayıp duştan çıktıktan sonra bunu kullandığımda her zamanki gibi kabaran ve cansız gözüken saçlarım öncesine göre gözle görülür şekilde kuruyunca daha iyi duruyordu. Hatta kabarıklığı yoktu, öyle söyleyeyim.
Şimdi o yüzden ben de durulanmayan saç bakım kremlerine bakıyordum. Şu aşağıdaki ürünleri buldum:

Sizce hangisini almalıyım? Kullananlar vardır diye sormak istedim. Belki benim gibi bir sorunu olan ve bunu çözen.
Yoksa 3 ürünü de alıp 3'ünden de biraz biraz mı kullansam duştan çıkınca? 3 ürünün karışması sıkıntı yaratır mı? Çok kararsız kaldım bu konuda. Başka durulanmayan saç bakım kremi varsa bu şekilde öncelik sprey şeklinde bu attıklarım sprey şeklinde sıvı bunun gibi bir şey arıyorum ama benim şu iğrenç saçlarımı bu saydığım dertlerden kurtaracak bir ürün arıyorum.

Bu konuda bilgisi olup yardımcı olana gerçekten çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1627832335318.png
    1627832335318.png
    233,3 KB · Görüntüleme: 51
Hocam endişeleniyorsanız doktora gitmenizi öneririm. Onun dışında şampuan saçınızı kötüleştiriyorsa bırakabilirsiniz? Aşırı kepekli saçıma mayıstan beri şampuan kullanmıyorum. Yok denecek kadar azaldı.

Hocam endişeleniyorsanız doktora gitmenizi öneririm. Onun dışında şampuan saçınızı kötüleştiriyorsa bırakabilirsiniz? Aşırı kepekli saçıma mayıs'tan beri şampuan kullanmıyorum. Yok denecek kadar azaldı.

En son doktara gideceğim istediğim şekilde bakım ürünü bulamazsam eğer.
Şampuan kullanmadan o temiz saç hissi gelmiyor ama.

Geri
Yukarı