Duygusal karmaşa ve teknoloji ilişkisi

Elementor

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mardin
Teknolojik patlamanın yaşandığı bu dönemde gençlerde duygusal boşluk keşfettim.. Sürekli beyni meşgul etme arayışı var.

Zihinin ve duygusal travmaların düzelmesi adına aksiyonları yarıya indirmek gerektiğini düşünüyorum..
Hatta çok ileri derecede duygusal karmaşa yaşayanların kendilerine 1. seviye zaman ayırmaları gerektiğini düşünüyorum..
Ben her gün kendime 15 dakika zaman ayırıyorum.. Sadece bedenimi hissediyorum..
İlk 1 haftadan sonra hafiften düşüncelere yöneldim ve hayatım hakkında daha faydacı ve sakin kararlar alabiliyorum..

Bütün teknolojik aletlerden uzak duruyorsun.. Zihninizi dinlerdiriyorsunuz ve kendi hislerinizi dinliyorsunuz..

İnsanlar artık beyinlerini hızlı düşünmeye, hızlı yaşamaya odaklamış durumda.. Bu da hızlı duygu akışına neden oluyor.. Ne istediğini anlamıyorsun. Hızlı bir şekilde karar verme mekanizması tökezlemeye neden oluyor..

Bildiklerini ve yaşadıklarını sindirmek adına kendine 1. derecede zaman ayırmak gerekiyor..
Bir koltuğa oturup sadece hissetmek gerçekten depresyon ilaçlarından daha faydacı..

Günde 15-20 dakika zihninizi bu şekilde bütün aksiyonlardan uzak tutup sadece kendimizi hissetmek çok faydacı..

Ne zaman kendimi boşlukta hissetsem, ya da patlayacak gibi hissetsem kendimi bütün aksiyonlardan soyutlayıp sadece sakinliğin tadını çıkarıyorum..
Duygusal karışıklığın tavan olduğu bu dönemde zihni sakinleştirmek kesinlike çok faydacıdır..

Geri
Yukarı