[Duyuru] DreamSpark ile Windows Embedded 8.1 Industry Pro Alanlar Lisans Anahtarını Yükseltmeyecek!

Makaleler
44
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Bugün yayınlanan Microsoft Türkiye Blog girdisinde bahsedilen madde yüzünden mevcut kurulu işletim sistemi Windows 10'na yükseltilemeyecek.
Windows Industry Pro (Embedded) işletim sistemleri normal bir işletim sistemi gibi değil, endüstriyel cihazlar üreten firmaların cihazlarına yükleyerek özelleştirdikleri ve bu cihazlarla beraber belirli bir amaca göre kullanılan işletim sistemleridir. Bu nedenle bu sistemler Windows 10'a ücretsiz geçiş yapamazlar.

Kaynak

Fakat hemen üzülmeyin, bunu gerektirecek bir durum yok. Bizler 1 tıktan biraz daha fazla işlem yapmak durumunda kalacağız. DreamSpark üstünden Embedded sürümünü indirip, USB belleğimize sistemin türüne göre (UEFI/BIOS) yazdırıp, boot edince "Yükselt" seçeneğini kullanarak Windows 10'na yükselteceğiz.

Lisans anahtarı konusunda 8.1 anahtarını denersiniz. Eğer çalışırsa ilk 1 sene boyunca 8.1 lisanslarımızı 10'na çevirebiliriz. Ama olur da etmezse sıkıntı yok. DreamSpark bize Windows 10 lisansını da veriyor. :)

cdd.jpg

Arkadaşlar en temizi SypeR arkadaşımızın dediği gibi sürümün çıkmasını bekleyip USB ile yüklemek olucaktır. Zaten daha 2 ay gibi bir süre var ki Microsoft bunu düşünüp ona göre bizede bir client vericektir. Şuan kullandıgımız sürümü belirli yollarla rezervesyon yaptırmamız bence bir sonuca ulaşmıyacak. Sonuçta adamlar güncelleme gelmiyeceğini belirtmiş. Başka Windows sürümlerine yükseltmekte bize yaramayacak. Key uymayacağından korsan kullanmaktan bir farkı kalmıyacak. Bekleyip görelim daha çok zamanımız var.

Kesin diyebilir miyiz?
Bunu DreamSpark'ın daha önceden vermiş olduğu program listesine bakarak onaylayabilirim. XP'den itibaren lisans anahtarları verilmiş ve ilgili kurumlarla anlaşma devam ettiği sürece de verilmeye devam ediliyor.

Vermeye başladı mı lisansı ?

Ve bugün bir arkadaş bir konu da update paylaştır indirdim PC'yi yeniden başlatınca rezerve geldi.
Link:
Windows İndustry Pro 8.1'e Windows 10 Rezerve Alma Yolu | Technopat Sosyal
Resmi açıklamaya göre konuşmuş bulunmaktayım. Ayrıca resmi açıklamada belirtilen KB dosyası ile burada verilen KB paketi farklı paketler. Sıkıntı çıkabilir, güvence vermiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı