DVD alarak hata mı yaptım?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
En ucuz USB belleği bunu buldum: Hikvision 64 GB HS-USB-M200/64 USB Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bugün gittim ve 2 tane DVD aldım. Hatta birine sorunsuz şekilde 4 GB yükledim. Bilgisayardan yüklediğim fotoğrafları sildim. DVD'yi tak çıkar yaptım. Herhangi bir sorunda yaşamadım. ZIP dosyası olarak koydum.

DVD'nin tanesi 2 TL. Hesaplamaya kalkarsak hangisi daha ucuz tutar? Zaten yedekleyecek sadece fotoğraf vardı ve onları yedekledim. Başka bir işim kalmadı. Aslında Google hesabımda 15 GB alandan 3 GB yedi. Bende otomatik yedeklemeyi kestim. Aklım bir Drive doldu mu? Tekrardan Google hesabı aç şeklinde çalıştı kafam. Yani 15 GB doldukça yeni Google hesabı açacağım. :D Taşınabilir disk(HDD ve SSD) unutmayalım.

Yorumu size bırakıyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
En ucuz USB belleği bunu buldum: Hikvision 64 GB HS-USB-M200/64 USB Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bugün gittim ve 2 tane DVD aldım. Hatta birine sorunsuz şekilde 4 GB yükledim. Bilgisayardan yüklediğim fotoğrafları sildim. DVD'yi tak çıkar yaptım. Herhangi bir sorunda yaşamadım. ZIP dosyası olarak koydum.

DVD'nin tanesi 2 TL. Hesaplamaya kalkarsak hangisi daha ucuz tutar? Zaten yedekleyecek sadece fotoğraf vardı ve onları yedekledim. Başka bir işim kalmadı. Aslında Google hesabımda 15 GB alandan 3 GB yedi. Bende otomatik yedeklemeyi kestim. Aklım bir Drive doldu mu? Tekrar Google hesabı aç şeklinde çalıştı kafam. Yani 15 GB doldukça yeni Google hesabı açacağım. :D taşınabilir disk(HDD ve SSD) unutmayalım.

DVD devri bitiyor artık USB'lere geçiş başladı bile.
SSD, HDD, USB bellek. Bunları kullanabilirdin.
Google Drive gibi bulut depolamada olabilirdi.

DVD'nin tanesi 2 TL. Hesaplamaya kalkarsak hangisi daha ucuz tutar? Zaten yedekleyecek sadece fotoğraf vardı ve onları yedekledim. Başka bir işim kalmadı. Aslında Google hesabımda 15 GB alandan 3 GB yedi. Bende otomatik yedeklemeyi kestim. Aklım bir Drive doldu mu? Tekrardan Google hesabı aç şeklinde çalıştı kafam. Yani 15 GB doldukça yeni Google hesabı açacağım. :D Taşınabilir disk(HDD ve SSD) unutmayalım.

DVD'ye güvenmeyin hocam resimleriniz için. Çok etkileniyorlar. Drive daha iyi.

Fiziki cihazlar uzun vadede iyi korunmazsa sorun yaratabilir. Bulut depolama daima yedekte kullanılmalı bence. Özellikle önemli veriler için. Ancak ciddi önemli şeyler için bulut depolamaya, verileri şifreleme yaparak öyle yüklemek lazım.
Google Drive kullanmıyorum zaten, WhatsApp sohbetlerini şifresiz yedekleyen bir bulutu kullanmak istememek normaldir diye düşünüyorum.

DVD devri bitiyor artık USB'lere geçiş başladı bile.
SSD, HDD, USB bellek. Bunları kullanabilirdin.
Google Drive gibi bulut depolamada olabilirdi.
Drive olabilir.
DVD devri kolay kolay bitmez en sagliklisı Drive Blu-ray'da iyi ama pahalı.
Doktorlar DVD kullanıyor ortopedi vb. bölümler.
Arşiv için en sağlıklı ve uzun ömürlü yöntem kasaya takılacak olan ikinci bir HDD.
Ya bozulursa bir an teknik sorun olarak? Verileri puffff...
Fiziki cihazlar uzun vadede iyi korunmazsa sorun yaratabilir. Bulut depolama daima yedekte kullanılmalı bence. Özellikle önemli veriler için. Ancak ciddi önemli şeyler için bulut depolamaya, verileri şifreleme yaparak öyle yüklemek lazım.
Google Drive kullanmıyorum zaten, WhatsApp sohbetlerini şifresiz yedekleyen bir bulutu kullanmak istememek normaldir diye düşünüyorum.
Fiziki depolamaya güvenmek istedim fakat o da sakat çıkarabilme ihtimalim varmış. Ayrıca Google hesabına giden WhatsApp mesajları, dokümanları fotoğraf ve videoları yedekliyor. Dünyanın en zengin 5. şirketine neden güvenmiyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı