DVD alarak hata mı yaptım?

Drive olabilir.

Doktorlar DVD kullanıyor ortopedi vb. bölümler.

Ya bozulursa bir an teknik sorun olarak? Verileri puffff...

Fiziki depolamaya güvenmek istedim fakat o da sakat çıkarabilme ihtimalim varmış. Ayrıca Google hesabına giden WhatsApp mesajları, dokümanları fotoğraf ve videoları yedekliyor. Dünyanın en zengin 5. şirketine neden güvenmiyorsun?

Bildiğim kadarıyla Google Drive'da dosya seviyesinde encryption yok. Dosyaları 7Z gibi pek bilinmeyen formatlarda sıkıştırıp karmaşık bir şifre koyup öyle atabilirsin.

Hastanelerde DVD kullanılmasının birçok sebebi olabilir ama genelde tek kullanımlık veya kısa ömürlü ucuz bir çözüm diye bakılıyor.

Fiziksel donanımın bozulma ihtimali her zaman var. Bu yüzden hem bulutta hem de localde tutmak en mantıklısı. En ucuz ürünlerin bozulma ihtimali piyasa ortalamasına göre daha fazla. Veri önemliyse alınmaması gereken bir risk. Hatta localde paraya kıyıp bir nas cihazı ile bolca yedekli çalışabilirsin.

Dünyanın en zengin şirketi bile olsa ürününü satana kadar allar pullar ama hizmet koşulları vs gibi okumadığın metinlerde kendini olası sorunlara karşı garantiye almıştır. Veri kaybı veya çalınması sonrasında en fazla özür maili alırsın. Bu yüzden üzülmemek için yedek gözüyle bakmak en iyisi.

Drive olabilir.

Doktorlar DVD kullanıyor ortopedi vb. bölümler.

Ya bozulursa bir an teknik sorun olarak? Verileri puffff...

Fiziki depolamaya güvenmek istedim fakat o da sakat çıkarabilme ihtimalim varmış. Ayrıca Google hesabına giden WhatsApp mesajları, dokümanları fotoğraf ve videoları yedekliyor. Dünyanın en zengin 5. şirketine neden güvenmiyorsun?
:) Güven kazanmak için zengin olmak yeterli yani. Neyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı